Jawa 50/05 (1965)

Vlastník Kiler
Vloženo 25.6.2011
Aktualizováno 29.6.2011

Jawička 50/05 můj motoveteránek

Jakožto automobilový veteránista jsem zatoužil po něčem jednostopém. A tak jednoho krásného dne mi v hlavě utkvěla myšlenka - koupím si pincka. Chtěl jsem něco pěkného s doklady, ale bohužel nic jsem nenacházel. A tak jsem se trošku naštval a řekl si přece zrenovovat pincka nemůže být takový problém. Takže teď už zbývalo sehnat něco v jakémkoliv stavu, hlavně na papírech. Nakonec jsem našel na inzerát Jawa 05 s doklady a já - jasně beru. Tak jsem ho koupil a v té době ani nevěděl, že jedu pro nulapětku, já si říkal "pincek". Koupil jsem ho a netušil, že to je něco jiného než než dvacítka nebo dvacetjednička. Až mi kamarád říká - to má ten kulatý motor. A já - asi jo. Druhý den v garáži koukám, fakt to je něco jiného. No a přišla zima, tak se čekalo do jara a pak jsem šel na to z gruntu. Obrousit na plech, zavařit praskliny, díry, základ, stříkací tmel, vrchní lak. Nakonec se má renovace protáhla na něco přes rok, ale hlavně že už jezdím. Ještě chybí nápis Jawa 05, ale to se doladí.

Vše jsem si dělal sám + zvláštní poděkování patří mým kamarádům jmenovitě:
motor - Martin
odlehčení klikovky - Martin Janovák
výplet kol a centrování - Olda + Martin
nová elektrika - Petislav
technická podpora + doladění - Kuba

a hlavní poděkování patří mé ženě Andrejce, která mi se vším pomáhala (malovala zlaté linky, ...) a hlavně mě nutila dokončit dílo do zdárného konce

Můj pincek je trochu rychlejší než by měl být ) Max. rychlost je 80 km/hod. Né, že bych tak jezdil pořád, ale vyzkoušet se to muselo

Minulou neděli proběhla neplánovaná zkouška spolehlivosti. Během dne jsem s Jawičkou ujel něco přes 100 kilometrů bez jediného zaváhání. Všichni co říkají že je to nespolehlivý stroj vzkazuji - chybu je třeba hledat v technickém stavu.

PetrTurk
PetrTurk napsal 16.06.16 v 22:51 10b.

Nádhernou práci si odvedl ! :)

phoenix1
phoenix1 napsal 16.08.12 v 15:26

chtěl bych se zeptat jaký je to odstín barvy popř číslo ze vzorníku?

David45623
David45623 napsal 25.10.11 v 22:28