Honda SH 125 (2005)

Vlastník g.man
Vloženo 19.6.2011
Aktualizováno 19.6.2011

Honda Sh je perfektní přibližovadlo do města. Když není člověk moc náročný, dá se i kousek za město, optimálně to vidím tak do 50 km.

Rád vzpomínám na svoji bývalou - Sh 125. Teda měl jsem i 150, ale tahle 125 neměla italský původ a bylo to na ní znát. Vzhledem k tomu, že mám něco málo přes 100 kg, tak jsem se až divil, jak ten motorek jede. Po městě (Brno) v zácpách dost dobrý. Obratný, lehký, dalo se s ní dobře proplítat kolonama. I rozjezd na semaforech relativně slušný. Spotřeba kolísala zhruba mezi 2,8 až 3 l. Pochopitelně v kopci se malý obsah už projevil, ale pořád to nebyla na město žádná ostuda. Variátor Malossi to zlepšil, dost pomůže v už i tak slušném zrychlení - bavím se o dané kategorii. Drží se to pak ve vyšších otáčkách a spotřeba stoupne cca o půl litru, což se dá vcelku přežít. Abych jen nechválil, tak místa pro nohy by mohlo být víc, či spíše pro moji něžnou nožku ráže 46 by to místo mohlo být trochu delší, no ale vlezl jsem se. Miniaturní úložná schránka pod řídítky, kam dáte tak kapesníky a mobil - teda ne, že bych tam někdy dal. Pod sedlo se nevleze přilba, což je myslím dost škoda. Cena náhradních dílů není zrovna malá, na obhajobu musím říct, že jsem nikdy nic nepotřeboval. Vlastně ano, žárovka podsvětlení palubovky. 1,7W je originál a ten asi běžně nekoupíte. Objednal jsem a neptal se na cenu. Něco málo přes 100 Kč za tuhle žárovečku, kterou můžete nahradit obyčejnou 2W za cca 5 Kč je teda fakt brutální.
Vyzdvihnul bych okamžité startování, pověstnou spolehlivost, velká kola, nízká spotřeba. Na město fakt super.