Honda XL 650V Transalp (2002)

Vlastník yenda_net
Vloženo 28.5.2011
Aktualizováno 9.7.2012

Jsem tulák. Proto "cestovní enduro" mi znělo velmi přívětivě. Vlastně jsem původně uvažoval jen o "posílení" pro cestování po městě. Myslím, že toto byla velmi dobrá volba - nejsem žádný závodník a vzhledem ke stavu místních komunikací...

Zhruba po dvou letech, kdy jsem objevoval a plně užíval výhod skútru v nehorázně houstnoucím pražském provozu, jsem se rozhodl, že chci "něco silnějšího". Silnější "sekačku" jsem velmi rychle zavrhl, protože mě lákalo vyjet i za hranice města.. možná i země A tak jsem se asi stal "tulákem - motorkářem".
- díky všem, co mi s volbou radili. Myslím, že jsem vybral dobře

- zatím zajíždím (sebe) a vybavuji (moto):
větší TopCase (48 litrů), 12V pro GPS, padáky, centrální stojan, blastry, vyšší plexi... něco možná zbytečnosti - něco nezbytnosti - jak pro koho po necelých dvou měsících popojíždění v chladnějším létě 2011 jsem přešel na vyhřívané gripy

- sem budu psát postupně víc, nebude to ryze jen o motorce, spíš takové "obecnější sbírání a ujasňování zkušeností"

červenec 2011: prvních tisíc km kolem komína, 50% po okreskách, 30% město, 20% dálnice;
příjemné překvapení při jízdě v děšti, ze skůtra bych byl okamžitě promočenej, alpík poměrně slušně chránil (obyč. letní deštík, žádný lijavec) a těžší motorka i lépe pocitově sedí na silnici
- měkké přední pérování je fajn na horších cestách, někdy po razantnějším dobrždění méně příjemně překvapilo citelnějším "zpětným rázem"

srpen 2011:
pokračuji v započatém trendu a zkouším "turističtější" vzdálenosti - třeba k Rokycanům a zpět, vlastně i Vysočina + Třebíč.. cca 350 během dne na pohodu, "pomaličku", i když někdy kousek i po dálnici - a to svádí "nedodržovat" stotřicítku každopádně už máme takřka 4000 km, snad bude v září čas i počasí.

radek89
radek89 napsal 14.08.12 v 16:50

hezkej kus si měl

alpiniště
alpiniště napsal 30.10.11 v 09:47

peknej alpík moc peknej 10b

J.K
J.K napsal 05.09.11 v 18:50

Dík no alpíka nelze hodnotit jinak než a koukám podobné trasy Tak se třeba někde potkáme 10b

koudelka_v
koudelka_v napsal 26.08.11 v 17:08

Pěkný stroj! Přeji hodně šťastných km !

istonbike
istonbike napsal 28.07.11 v 16:33

Super volba..Alpík spolehlivý a nesmírně univerzální dříč taky jsem o něm uvažoval,ale nakonec skončil u konkurence...rozhodlo nižší sedlo,6 rychlostí,vstřikování.
Po dvou naháčích absolutní spokojenost Tvému Alpovi 10b s přáním super off i onn road kilometrů v sedle