Yamaha FZ1 Fazer (2006)

Vloženo 11.5.2011
Aktualizováno 12.5.2013

Yamaha FZ1 (2006), moje první motorka, kterou jsem si pořídila v roce 2010

První dojmy - Skvělé :-)

Protože jsem na ni začínala, můžu říct jen jedno. Motorka je naprosto dokonalá, hodně věci odpustí. Jediná věc s kterou mám problém je váha motorky, pořád musím myslet na to jak a kde ji zaparkovat, ale myslím, že to má i kdejakej chlap a proto to neřeším.

26.6.2011
Motorku mám už druhou sezonu a pořád jsem hodně nadšená, váha motorky mi už přestala dělat problém.

16.9.2011
Tak a je konec léta a moje druhá sezóna je skoro za mnou. Moji holce jsem byla trochu nevěrná a jezdila jsem hodně na motorce mého chlapa - R6, takže konečně mám pocit, že můžu něco okomentovat a porovnat jak se mi na ni jezdí.
Samozřejmě on byl spokojný, že si mohl projet FZ1 po které pokukuje už delší dobu a taky myslím, že ho tohle přesvědčilo si ji později koupit.
FZ1 se mi po přesednutí z R6 zdá v jízdě o hodně klidnější, nechci říct lepší… jenom když chci jezdit do pohody anebo zatáhnout za plyn tak se krásně přizpůsobí a z hodné holky dokáže být během krátké doby rozdivočený drak, což u R6 jsem postrádala ten klid a v kolonách za pomalé jízdy v horku fakt trpěla. Hodně je to pak znát v jízdě, která je delší než 400km, na R6 je už člověk unavený a musí udržovat pořád hodně svižnou jízdu, ale na FZ1 je to v celku jedno, jela jsem na ni 800 km najednou, a kdyby nebyla v noci zima, tak bych dala klidně i víc. Což mi připomíná, že nutně potřebuji vyhřívané rukojetě a přilbu která už hodně profukuje.
FZ1 má super posed který oceňuji, když jedu dolu kopcem a nepadá cela váha těla na mé zápěstí. Sedlu vytknu tvrdost a tvar, který mi na začátku hodně vadil a bolela mě prdelka, jenomže to je maličkost a sedačka se dá klidně nechat ušít dle vkusu. To R6 má zase příjemnější posed, což mě fakt překvapuje.
Ohledně váhy motorky jsem zjistila, že je jedno zda je to FZ1 nebo R6, stejně je to pro holku těžké a už ten malý rozdíl nic neznamená a musím s ní jednat hodně opatrně, raděj si ji pár krát pootočit než být pak naštvaná, že mi to padlo, což se mi samozřejmě stalo…
Zatím je to vše a momentálně hodně uvažuji nad odstrojením motorky a novým lakem na černo + něco navíc, který se mi moc líbí… ale to je ještě daleko a zatím je to jenom v rozhodování

Z3Rm0s
Z3Rm0s napsal 14.02.15 v 08:15 10b.

Tatiana0
Tatiana0 napsal 12.05.13 v 19:11

už nemám jsem si právě koupila jinou

Mike70
Mike70 napsal 12.05.13 v 19:09 10b.

Klobouk dolů, holka a k tomu 1 motorka litr... Máš můj obdiv

Charliee
Charliee napsal 16.08.12 v 16:47

Pekny, podle fotek se k sobe hodite. 10b.

goodbreak
goodbreak napsal 09.07.12 v 22:12

Krásná motorka i její "panička":). Plný počet bodů!