Honda CBR 1000RR Fireblade (2006)

Vlastník Sphere
Vloženo 8.5.2011
Aktualizováno 16.7.2012

...a je doma...vysněný Fárošek model 2006,dle mě nejkrásnější ze všech počkala jsem si..snad už jsem jezdecky dozrála.

Měl být červený, český a se seriovým výfukem kvůli cestám do zahraničí. No člověk míní, osud mění a doma je tento Modrý Řvoun původem z Ameriky a s laďákem fy Two brothers, o kterém se nedá říci, že by vydával zrovna decentní hluk

Čekala jsem motorku, která půjde prudce za plynem, bude dobře brzdit a v rámci jízdy v provozu nebude zrádná.
Po necelé první tisícovce km musím říct, že je to s ním přesně takové, jaké jsem si to představovala (Lze toto prohlásit o jakémkoliv muži? ) Na druhou stranu - nostalgicky vzpomínám na praktičnost a všestrannost Beruščinu, v tomto smyslu je Faryk opravdu "fórová" motorka.

Tak, k dnešnímu dni 17.7. proběhly nějaké praktické a estetické úpravy mého Mazlíka. Vyměnili jsme s přítelem blikače za drobnější, pěknější a hlavně homologované - typ Ermax Diamonds, zainvestovala jsem do Xenonů , páč původní světla mi na jízdu za tmy nepřipadají dostatečná a navíc jsem si na "lepší" zvykla už na předchozí motorce, napájeli jsme spoustu drátků a tak Řvouna bude chránit alarm a také dostal ukazatel zařazeného kvaltu Starlane Engear - ten se bude hodit až spolu vyrazíme na okruh. Zestetičtění proběhlo formou výplní otvorů v kapotážích modrým tahokovem, aplikací reflexních proužků na kola a taky brzo dostane zcela novou sadu padacích protektorů z duralu - ještě se vyrábí Ty silonové se mi moc nelíbily od začátku. Dva budou chránit motor a dva kyvku. Co bude mít pan Modrý zcela exkluzívního je nosič na zavazadla - jako základ posloužila kopie krytky sedla spolujezdce ze sklolaminátu - a následně ocelová konstrukce přichycená pod ní. Celá věc se během pár vteřin vymění za krytku samotnou či sedadlo. Ještě pan Modrý obdržel vyhřívané hefty , dnes už se dají sehnat i takové, které jsou vhodné na sportovní motorku a ty jsem zvolila - Oxford 696. V další fázi bych ještě ráda racingové plexi , chci ale kvalitní a to stojí dost peněz. Také dostal mazlík ochranné kryty motoru a postupně si připravuji druhou sadu kapot, z praktických důvodů ji asi uděláme ve stejnem designu jako originál. Nakonec jsem se ještě dala ukecat na praktickou 12V zástrčku s možností nabíjet jak mobil, tak noťas (kdybych se s ním ovšem chtěla někdy tahat) No výsledek je ten, že pod kapotáží Faryk vypadá jak elektrárna, snad mi všechen ten nadstandart bude k užitku Co mě potěšilo, že ještě před dovolenou stihly dorazit protiskluzné gripy na nádrž značky Stomgrip z USA, na které jsem čekala měsíc. Jsem moc zvědavá, jak se osvědčí.
Po dovolené v zahraničí mohu doplnit, že protiskluzné gripy jsou super a vyhřívané hefty v horách také nejednou přišly ke slovu Cestování na Farykovi by asi každému nevyhovovalo, člověk na tom těžko každý den nalítá několik set km, ale nestěžuju si. Pokud je denní plán trasy rozumný, dá se to přežít Nejvíce trpí zápěstí a v mém případě i ukazovák a prostředník levé ruky od spojky, to se asi silných mužů netýká. Co si o tom myslí motorka, je věc druhá. Při "crcání se" na 1.-3. rychlostní stupeň někde v ostrých točkách či v zácpách v Itálii rozhodně Řvoun šťastně nevrčel Ale co, je to moje motorka a musí vydržet, to co chci já

Během sezony 2012 proběhly další praktické a estetické úpravy Pana Modrého. Racingové plexi ve žluté barvě je úžasným zlepšením komfortu při rychlé jízdě na silnici, jelikož mohu sedět zpříma při rychlostech, při kterých jsem již předtím musela být zalehnutá a i tak mi helma tlačila otisk do čela, čímž mám pochpitelně i větší přehled o situaci kolem Jinak již bylo nezbytné vyměnit řetězovku a vybrala jsem si tu se zlatým řetězem, který k motorce víc ladí a také nové pneumatiky, od té doby jezdím asi na jiné motorce Vždycky si říkám - vyměním gumy včas, člověk pak nemá ten správný požitek z jízdy jezdit na sjetých, a vždycky to nedodržím a po výměně se hrozně divím, jak že se mi to najednou jezdí
Partner mi také "vytunil" krásná žlutá závažíčka v podobě květů růží Dá se říct, že už mám faryka upraveného k svému obrazu téměř 100 procentně. Ještě si musíme pohrát s nastavením předních vidlí, protože tvrdost podvozku je na mé potřeby extrémní - nejsme holt v Rakousku a nejčastěji se pohybujeme po hrbatých vozovkách.

Kali88
Kali88 napsal 18.10.21 v 21:54 10b.

Co dodat? Krásná dvojice

jarinátorek
jarinátorek napsal 08.03.17 v 14:37 10b.

kočka
jak motorka tak aj ty :)

jerseySE
jerseySE napsal 02.06.16 v 09:49 10b.

Tak skvělá kombinace pilot/stroj se hned tak nevidí :D

PeterRRoliver
PeterRRoliver napsal 23.04.16 v 01:14

Jsi dobrá klobouk dolu! Pěkná a silná Moto + pěkná bikerka že už bych byl v nebi?

Dominie
Dominie napsal 30.09.15 v 18:10 10b.

Jste moc krásné obě