Honda CB 600F Hornet (2007)

Vlastník broker27
Vloženo 28.4.2011
Aktualizováno 19.12.2013

Je to mazel, dovezený z Francie. Lehce odřená,padená a majitel předemnou udělal menší dolík v nádrži. Najeto kolem 18tis..Investice jen nová zadní pneu. Srovnání s jinou motku nemám je moje první

První dojmy - ... ... ...

Splnila jsem si sen, dravej design, krásná prostě p. Hornet v novém kabátě . Hodně lidí mě od ní zrazovalo, ale taky byly ohlasy co říkaly, že je vhodná i pro začátečníky.Asi na tom něco bude, když to psali i pánové co ji testovali:)

Zkušenosti zatim málinký Máme spolu najeto jen kolem 100km, ale ono to přijde, každý jednou začínal
Jinak zvuk i s originál výfukem jen hladí po oušku .

Najetý km se o trochu zvýšily a blbnutí na letišti mě dodalo důvěru v p.Horneta.
Můžu říct, že se mi začíná dostávat pod kůži. Ovladatelný parádně i když nemám s čím srovnávat. Na první motorku musím říct, že takhle jsem si to představovala. Jediný s čím mám problém tvrdší spojka, snesla bych daleko měkčí na moji ruku, snad si zvyknu. Když člověk potřebuje stačí přidat plyn a vystřelí jako střela, brždění motorem parádní a při nízkých otáčkách hodná a krotká

Po měsíci a půl máme za sebou 1000km. Je naprosto úžasná. Lehce ovladatelná v zatáčkách poslouchá co se po ní chce a na rovince při zrychlení stačí vzít trochu víc za plyn a máte to tam. Na spojku jsem si už zvykla. Trochu špatně je, že je strašně tichoučká takže žádnej "bordel" při příjezdu ode mě neuslyšíte.

20.9.2011
Blíží se konec sezony a můžu říct, že jsem se svojí první kráskou už seznámila.Během 5 měsíců jsem spolu najely přes 5000 km zatím jen po Čechách.
Jak už jsem psala předtím opravdu můžu potvrdit, že je to motorka vhodná i pro úplného začátečníka. Naštěstí jsem si ji nenechala rozmluvit od lidí co tvrdili, že to není možný abych měla na první motorku takhle silný stroj a nechala si poradit od kamaráda. Byl jediný co mě dal důvěru, že to zvládnu. Ničeho nelituju a naopak je to tak, jak jsem si představovala . Opravdu je to hodně o hlavě a kdo neumí jezdit hlavou, tak za to pak nese následky. Pár lidí co mě od toho zrazovali si ji později vyzkoušeli a potvrdili, že je to opravdu motorka i pro člověka, který nemá žádné zkušenosti.
Ze začátku jsem si nemohla zvyknout na tvrdší spojku, ale během sezony to vyřešily nastavitelné páčky a jsem naprosto spokojená. Další výměna proběhla u předních destiček a vzduchového filtru. Jinak všechno funguje tak jak má .
Jak už jsem říkala, je to moje první motorka, takže bohužel nemám srovnání s jinou, ale při jízdě v zatáčkách musím říct, že je moc šikovná… nebo to jsem já ? .
Na rovinkách při rychlosti nad 110km/h už teda fouká. Je to naháč tak s tím musí počítat. Příští sezonu plánuju koupit štítek a snad to o trochu pomůže. Zkoušela jsem i svojí odvahu a na rovince při zalehnutí na nádrž jsem tam měla 170km/h, ale o pohodlí se mluvit nedá a jak to muselo vypadat na pohled o tom ani nemluvím
Jednu věc bych akorát vytkla, a to jsem to ze začátku považovala za plus, že opravdu není slyšet. Mám nechaný originál výfuk a při nízkých otáčkách si jen tak bublá a výfuk hozený dole to ještě víc tlumí. Takže je dobré jezdit s někým kdo je slyšet…mě to samotnou stejně moc nebaví . Ale na druhou stranu je dobře vidět světlo, takže se taky neztratí .
Nad 6000 otáček začíná pěkně zabírat a když ji člověk točí dál a dál, ať by tomu v nižších otáčkách nevěřil, tak pak vystřelí a je opravdu rychlá.
Už teď se těším na příští sezonu a věřím, že mi bude na min další dvě léta stačit, než si pořídím vyhlídnutou italskou krásavici, ale Ducati to není

15.10.2011
Dnešním dnem můžu říct, že sezona je ukonce. Motorka převezená do zimní garáže. Na kontě za první sezonu najeto přes 6tis. km, ale s čistým svědomím můžu říct, že vše proběhlo bez pádu . Mám radost jak z motorky, tak ze sebe, že jsem upřímně svému okolí dokázala, že i na první silné motorce není pravidlo, že se člověk musí hned rozbít.
Opravdu je to jen o hlavě. Kéž bych pokračovala dál v tomto duchu i další sezony.

19.12.2013
Po zkouknutí tachometru jsem zjistila, že od té doby co jsme spolu vyrazili poprvé uběhlo přes 10 tisíc km. Za tu dobu jsem nasbírala dobré a bohužel i špatné zkušenosti. Nikdy jsem nic nevzdávala hned, takže ruka srostla a ja po 3 měsících zase usedla do sedla. Měla jsem štěstí, že jsem nehodou byla jen "upozorněna" vyšší mocí , že takhle se teda nejezdí a v podstatě jsem začala jezdit znovu a lépe. Od té doby se mi jezdí o 100% líp. Jelikož jsem předtím neměla vůbec žádné zkušenosti, tři sezóny jsem motorku poznávala. Pro někoho dlouhá doba pro mě optimální, když vezmu že sezona je max 5 měsíců. Z vlastni zkušenosti, můžu říct, že je opravdu vhodná i pro úplného začátečníka. Všechno je o hlavě a respektu. V 9tis.otáčkách už je to peklo a jede jako střela, takže pozor na zradný pozvolný začátek (pro začátečníky ) Jsem s ní spokojená i z pohledu údržby. Další věc je, že se mi ještě neokoukala a baví mé čím dál víc. V zatáčkách sedí jako přibitá, žádný rušivý efekty, nemam co vytknout.

Asso2
Asso2 napsal 12.03.21 v 19:27 10b.

broker27
broker27 napsal 13.08.13 v 20:56

Dik, od Schimanskiho to vzdycky potesi

johnyboy
johnyboy napsal 05.08.13 v 11:06 10b.

10 za odtsraneni "poser" prouzku

broker27