Kawasaki ZX-12R Ninja (2006)

Vlastník Romanko
Vloženo 27.3.2011
Aktualizováno 25.3.2013

Jako fanoušek Kawy, prostě nádhera, ale jiní od jiných značek mi budou jistě oponovat. Poslední model, černozlatou kombinaci jsem vyloženě chtěl, neboť kdysi dávno, v ´81, jsem v Jugošce viděl černozlatou Z1300, 6>1, nádhera. Sen na dlouhá léta.

První dojmy - Už to nebyl tak velký rozdíl jako při dřívějších změnách motorek. ZZRka přece jen měla už 150 ks. Po okamžité výměně ojetých pneu a zároveň změně zadní z dvoustovky na 190ku už to šlo. Radost jezdit.

Zatím žádné problémy. Tak jako s Kawama dosud. Jezdím je od r. ´90, velké moto nad 750 od r. ´88. Pneu Metz Z6 zatím zůtávají za očekáváním. Měřím 180 cm a tak místo orig plexi jsem koupil cestovní od MRA a je to výrazně lepší. Nosič jsem upravil tak, aby byl nad místem spolujezdce, viz. foto. Základ orig Givi, nový je spodní boční kus a hliníkové mezikusy pro šrouby. Takto je rozložení hmotnosti výtečné. Kufr může být těžký, jak libo. Pro brašnu na mapu s magnetama mám zespodu plastového krytu nádrže vlepeny kovové destičky a funuje to. Po první sezóně spokojenost. Něco jsme pocestovali po oblíbených lokalitách v Rakousku a Slovensku.
Jaro 2010 - rozhodl jsem se, že si koupím něco lehčího a slabšího na běžné ježdění "kolem komína". Podzim 2010 - celou sezónu jsem prakticky odjezdil na Triumphu (viz. bílý Street). Uvidím, jak to bude příští rok.
Jaro 2011 - vzhledem k tomu, že jsem byl donucen opět začít jezdit jen na Kawě (viz. Triumph), rozhodl jsem se pro úpravu "superbike", česky je nejblíže "street", ale kapotáž zůstala komplet. Mohu to jen pochválit. Výrazně lepší ovladatelnost, pohoda i pohodlí. Nelituji. Set jsem koupil LSL vč. pancéřových hadic, u nás je zastupuje MotoPS. Spokojenost s jejich přístupem. Teď budu přezouvat. Měl jsem Metz Z6, vzadu 190/50, dvoustovka je k ničemu. Nebyly špatné, ale nic extra, nevýrazné. Budu dávat Mich Pilot power 2CT, vzadu 190/55, tak jsem zvědav. A možná dojde i na radiální pumpu.
Tak tu 190/55 mohu jen pochválit. Ovladatelnost se ještě zlepšila. S širokýma řídítkama jsem též spokojený. Já si nepotřebuji dokazovat, že můžu jet na biku 300. Možná ještě vyzkouším zvednutí zadku, 25mm podložka mezi rám a zadní tlumič.
Podzim 2011 - na další úpravy nedošlo a ani nedojde. Rozhodl jsem se ji dát pryč neb změna je život. A aby jen stála v garáži, když bych měl druhou motorku, na to je jí škoda.
Tak jsem koupil Street Tripla R. Už se těším na jaro.
PRODÁNO. Nový majitel je po pár tisících km nadšený, tak ať mu to vydrží.

Malus-Animus
Malus-Animus napsal 04.04.11 v 00:14

a je nás zase víc

zxmartin
zxmartin napsal 01.04.11 v 16:44

Ahoj,mámji taky,ale starší,tvoje krasavice.

SLUGI
SLUGI napsal 28.03.11 v 16:58

...

Milunie
Milunie napsal 27.03.11 v 21:28

Ta kombinace černé a zlaté je fakt super

Ninjista
Ninjista napsal 27.03.11 v 20:25