FN Tricar (1939)

Vlastník Erco49
Vloženo 19.3.2011
Aktualizováno 23.3.2011

Tenhle unikát jsem zakoupil v roce 1988 a je to stroj č.1 v mém miniaturním "motoparku"!

Za tehdy nekřesťanský peníz, jsem koupil tuto tříkolku, aniž bych pořádně věděl, co kupuji.Nikdo to nechtěl a mě se ta hrůza(podle manželky)moc líbila. Samozřejmě to bylo skoro na rozvod, protože tehdy se za tu sumu dalo koupit lepší auto.
A na těch pár zakroucených rezavých trubek vysolit veškeré úspory a ještě si půjčit - tak to uznáte sami - tohle ženská těžko chápe!! No ale stalo se a já mám doma unikát, kterých je podle dostupných informací i podle znalců z Belgie -7 na světě a z toho dvě v Česku! To je bomba!
Nikde jsme na to nesehnali žádnou dokumentaci, ani ve fabrice FN, která doposud vyrábí zbraně. Napsali nám tehdy - světe div se - na tenhle typ existuje doposud informační embargo!!!
Takže podle třech tehdy nám dostupných fotek jsme to dali s klukem do původního stavu a "vymetli" kdejaký sraz jak u nás, tak i v zahraničí. Nějakých 1100km někde do Lucemburska nám nedělá žádné problémy, samozřejmě s Fenou na trajleru. Uznáte sami - chci zachovat něco i pro další generace, takže nemůžu ničit tohohle krasavce jízdou po vlastní ose!
Pro ty, kteří chtějí vědět technické údaje - je to spoďárna o obsahu 1000ccm,váha 580kg,4 rychlosti vpřed, jedna dozadu, na všechny rychlosti redukce,uveze víc než sama váží- podle znalců -(nevyzkoušel jsem...), kola - rozměr 5,50x18,spotřeba 8,5-9l/100km.Uzávěrka diferenciálu!Mechanické brzdy jak vepředu, tak vzadu!

Marty68
Marty68 napsal 01.09.20 v 19:49 10b.

parádní stroj!

spike-cz
spike-cz napsal 11.02.18 v 08:49 10b.

Paráda

Rubi