BMW R 850 R (2003)

Vlastník Pumpy
Vloženo 8.3.2011
Aktualizováno 2.5.2015

Prostě BMW, u strojů této značky prostě neexistuje jediná chybička. Ten motor, podvozek.. Kdo nezkusí, nepochopí.. :)

Suzuki SV 650: důvod neuveden
Suzuki GSF 650 Bandit: důvod neuveden
Suzuki GSR 600: důvod neuveden

První dojmy - Po zkušenostech ze 125ccm, enduru Cagiva Canyon 600 a naháči Suzuki GS500, to bylo jako nebe a dudy. Konečně dospělá motorka. První zkušenosti s touto motorkou jsem ale měl ještě dříve, než jsem na ni měl vůbec řidičák. Protože patřila strejdovi, a věděl že motorky miluji, půjčil mi ji, atˇ se na ni projedu.

Když jsem vybíral první velkou moto, rozhodoval jsem se mezi Suzuki SV650, GSF650, GSR600 a BMW R850R. Také jsem nevěděl, jestli 2V nebo 4V. Po poradě s tátou padla volba na 2V a BMW R850R. Proč?

1) Protože se kupovala od strejdy, byla za super cenu.
2) S 2V je prostě na okreskách a v zatáčkách sranda.
3) Výbava motorky je více než dobrá a u Japonců bych ji těžko hledal

Když jsme u té výbavy tak:

- Duální brzdy, ABS, Boční originální kufry BMW Touring, plexi, vyhřívané rukojeti,padáky, pak se dokoupil ještě TopCase.

Po předání klíčků, byla jako první cesta do BMW Invelt ve Stodůlkách. Byla potřeba snížit výkon na 25kw kvůli mému řidičáku na AO(do 25kw). Ráno se tam motorka přistavila,a druhý den odpoledne byla hotová, jak práce na moto, tak vyřízené zapsání do TP. Co si budeme povídat, motorka težká jak sviňa a tento výkon nebylo to pravé ořechové. Takže omezená byla cca měsíc, než sem se s ní seznámil a původní sací trubky z filtr-boxu šly zpět. Protože předjet auto někde na okresce bylo prakticky nemožné. (měnil sem to já s tátou, hotové to bylo asi za 5 minut.. )

Motorka při moji koupi měla najeto 17xxx Km. teď po 4 letech je tam něco kolem 25xxx. BOhužel jsem toho spolu zatím moc nenajeli (rok bez papírů a pak nebyla moc nálada,čas a samotného mě to nebaví jezdit). Dokonce jsme za těch pár Km stihli i jednu bouračku, ale ne moji vinou.

Naštěstí se ani mě ani kolegovi nic nestalo. Jen trocha odřenin. Motorky na tom byli hůře. Byl jsem se s bratrancem projet na Slapy a zpátky(on čerstvě papíry i moto na Bandit 650).Při zpáteční cestě jsme jeli zadem Vestce a mezi vesnicema stála auta kvůli překážce, já zastavil, ale bratranec si toho bohužel nevšiml a zezadu mne sestřelil. O mne se zastavil a mne to odstřelilo dopředu po zemi. Moje škody, odřená pravá strana motorky,nevyhřívají rukejti, odřený Topcase, uražený blinkr, odřená pravá strana padáku a pravé víko motoru. Bratranec to měl horší, ohnuté obě vidlice, uražená stupačka, řidítka, prasklý přední blatník a . Ale naštěstí se nikomu nic nestalo.

Tuhle sezónu chci dát motorku kompletně do pořádku, opravit, vyměnit komplet kapaliny, seřídit, pokud to vyjde tak nahodit Y-svod a koncovku od firmy Zach, nové pneu pravděpodobně Metzeler Z6 vpředu i vzadu a začít pořádně jezdit s baťůžkem na výlety.

U ježdění s BMW opravdu platí, že je to požitek z jízdy. Podvozek je perfektní, ale chvilku to trvá, než člověk vyladí tvrdost tlumičů tak, aby mu to vyhovovalo. Výkonu dostatek, i na ježdění ve dvou. pohodlí jak pro řidiče tak pro baťůžka dostačující. ale co mě vyloženě sere, je ta díra ve výkonu mezi 4tis-5,5tis otáčkama. V tomto rozmezí otáček ta motorka prostě nejede a neudělám s tím nic. Pak ale vyrazí jako raněná svině. Toto by měl vyřešit ten Y-svod a koncovka výfuku, tak snad uvidím

Marty68
Marty68 napsal 07.09.20 v 14:09 10b.

parádní stroj.

wencz
wencz napsal 01.05.15 v 14:08 10b.

měl jsi kliku na původního majitele, nerozhodnul bych se jinak

Merick4
Merick4 napsal 09.03.11 v 08:22

Veľmi fajnový stroj

Bude ti robiť radosť, veľa šťastných kilometrov.

Inak tie padáky vyzerajú fajn, to sú originál BMW?

mardock
mardock napsal 08.03.11 v 21:48