renocar_unor

ČZ 175/477 (1972)

Vlastník Speedy_James
Vloženo 30.1.2011
Aktualizováno 23.8.2011

Jedná se o stavbu závodního veterána ČZ 175/477.
Tisíce hodin práce..mrtvých nervů, ale je hezká a udělal jsem si radost :)

Konec prázdnin pro mě znamenal naprosté vytížení. Touha mít svůj vlastní závoďák mě donutila si takový postavit. Bohužel dostupnost peněz 17ti letého studenta je tak omezená, že nemohla být 100% podle mých představ.

Začalo to naprostým rozebráním. Očištění 40let starého bláta a já nevím čeho všeho ukázalo 2 maznice na kyvné vidlici, o kterých jsem do teď nevěděl.
Pak přišlo vyvaření, vyztužení a uchycení různých věcí, jako je aku, brzda, kapoty atd.
Mezi tím jsem si nechal vyrobit náporové sání přední brzdy a koupil hromadu nových věcí.

Po dokončení rámu přišlo lakování a příprava elektriky.
Dále bylo zapracováno na motoru a ten má komplet GO + drobná úprava výkonu směrem nahoru :) (snížená hlava, vytvrzená spojka, výfuk, vybroušené a vyleštěné kanály...ale není to až tak na úkor životnosti)

Vše bylo ustrojeno a výsledek je celkem povedený.
Nedostatky má, ale jelikož jsem si dělal všechno sám, až na pár drobností, tak je to dobré

Vše je zestručněné, jinak bych tu ztrávil dost času nad psaním, ale myslím si, že každý si z toho usoudí své.

PS: Poprvé odřený slider na kalhotách
A velký dík patří Jura31 za rady a pomoc

Budu rád, když napíšete Váš názor

12.2.2011 - první pořádná projížďka po seřízení a musím říct, že výkon a otáčky se pohnuly směrem nahoru , ale zjistil jsem jednu velmi nepříjemnou věc, že při jízdě pod plným plynem nestačí kohoutek doplňovat benzín a občas mi to začne přibržďovat, takže už chápu potřebu 2 kohoutků
-problém vyřešen dal jsem pryč filtr a napojil kohoutek napřímo obyč hadičkou a už to stíhá

Dnes (28.2.2011) jsem jí prodal jednomu sběrateli, který slíbil péči, tak snad to dodrží, jinak bude mi to dost líto a díky ní jsem získal spousty zkušeností a těším se na další stavbu

Jelikož to nemohu vydržet, tak se bude přes zimu dělat opět jedna klasika stejného typu a když se zadaří, tak tam bude motor ČZ motokros a hlavně už si dám hodně záležet na všem co tam bude :)

Tučný
Tučný napsal 03.01.18 v 21:36 10b.

moc pěkny stavim něco podobného a shaním vyfuk koncoy tlumic nevis o necem? Tučný

SalvatorPRO
SalvatorPRO napsal 26.01.15 v 17:40 10b.

Sukin
Sukin napsal 20.09.11 v 07:16

Parada, skoda ze jsi ji prodal, mohli jsme jezdit spolu v tride...

Dejv08
Dejv08 napsal 14.07.11 v 00:49