Aprilia RS 125 (2000)

Vlastník scooby
Vloženo 28.11.2010
Aktualizováno 28.11.2010

Je to skvělý stroj, se kterým je radost se jet jen tak vyvětrat.

Motorku jsme koupili s přítelkyní pro jejího syna, papíry ještě nemá, ale tak aby měl něco do začátku... Původně navrhované endurko na naučení nějak neprošlo a pak se naskytla koupě staršího RS 125 za celkem dobrou cenu. Bylo sice v dost zuboženém stavu, ale už jsem se viděl, jak ho dávám do kondice a bylo rozhodnuto. Původní záměr jen tak to za pár korun pořešit "aby to jelo" se trochu rozrostl a nakonec z toho vzniklo toto. Hodiny a hodiny v garáži, rozebrat do součástky a znovu složit. Když jsem nakonec sečetl náklady, tak jsme na nějakých 60 tisících, což je fakt hrůza. Ale zas ta radost... Motor komplet po GO, nový píst, nikasil, ojnice, ložiska, plastová ozubená kolečka a další a další. Motor jsem nedělal já, ale dal jsem ho jednomu opravdu mistrovi a ten ukázal, že je profík. Mezi tím jsem opravil odřené plasty, nový lak, gumy, brzdy, výfuk a to co bylo potřeba, už si ani nepamatuju. Vyhodil jsem oilmaster a dávám olej přímo do nádrže, aspoň je jistota, že tam je. Zkušební jízda před polepama byla úžasná. Jelo to 170 a v zatáčkách prostě bomba. Sice za 10 litrů, ale ten pocit...Vzhledem k tomu, že to asi není pro mladýho kluka to nejlepší na naučení, tak jsme to trochu uškrtili. Takže teď tak 140 km/h a spotřeba je taky lepší. Uvidíme, jak mu to půjde a já budu doufat, že mi to občas půjčí. Na ten podvozek, přední brzdu a smrad dvoutaktu se nedá zapomenout.

jetofuk
jetofuk napsal 08.06.12 v 06:36

to je paráda někdy uvažuju jestli nevyměnit cbrko125 za 2takta, ale nevím jestli to má ještě cenu .. 10b

Dave27
Dave27 napsal 10.07.11 v 21:57

Nejhezčí design co sem na RSu viděl

Dom.Cábel
Dom.Cábel napsal 12.04.11 v 23:54

Krásně jsi si s ní vyhrál

A.n.d.r.y
A.n.d.r.y napsal 08.01.11 v 18:12

Myslím že takhle si vypiplat motorku je mnohem lepší než si koupit moto přímo z linky, za deset bodů, nádhera, překrásné provedení

petersona
petersona napsal 08.12.10 v 12:45

Nadherná
peníze jsou jedna věc a pocit ze znovuvzkříšení druhá
Moc hezká práce