renocar_unor

Honda GL1800 GoldWing (2001)

Vlastník Miroslav59
Vloženo 12.11.2010
Aktualizováno 1.12.2013

Jízda na GW předčila všechna očekávání.

První dojmy - Otázka prvních dojmů :-). GW může hned napoprvé padnout do rukou snad jenom zkušenému kombajnérovi. Kdokoliv jiný, kdo řidíl jakýkoliv jiný motocykl, musí být první kilometry téměř zděšen. Já měl pocit, že se nevyhnu protijedoucím automobilům.Tento pocit se rozplýval pár set kilometrů. Až se rozplynul zcela...krásně to napsal jeden z kolegů "GW je slon s chováním baletky" :-).

Na GW jsem přesedlal z cruiseru Honda VTX 1300 neboť na něm moji ženu Jitku bolela záda a já sháněl něco pohodlnějšího. Pro ni a vlastně i pro sebe. Z cruiseru jsem po hodině jízdy už vždy rád na chvilku slezl, z GW se mi po třech a více hodinách v sedle ještě nechce. Jaké to bude pohodlí jsem sice předtím četl ale realita velmi předčila má očekávaní.
Vím, že už jsem motorkářsky na konečné. Dokud budu mít sílu (aspoň mám motivaci jít párkrát týdně do fitka), tak budu jezdit na GW. Nic lepšího pro mne není.
Vždycky jsem si myslel, že motorek je potřeba mít více. Ale není...Na GW se dá jet hodně rychle, hodně pohodlně i hodně daleko i těžce pohodově (jako na čopru - motor utáhne pětku už od cca 50 km/h). Jediné co proti cruiseru mohu postrádat je ten skvělý nenahraditelný čoprácký posez - kdo si to vyzkoušel, ví o čem píšu.
Spotřebu benzínu mám po 4 sezonách 5,5 l/100 km, což je méně než jsem čekal, tak jsem spokojen. Olej neubývá. Řada z majitelů říká, že mají problémy s manipulací GW na místě. Já mám 180 cm/105 kg živé užitečné váhy a problémy s tím nemám. Když si občas proti kopci pomůžu zpátečkou, tak musím říct, že se mi líp manipuluje s GW než kdysi s VTX (o 100 kg lehčím).
GW je z USA a asi tím má rádio za desetinou čárkou frekvence jenom lichá čísla. Takže naladím např. Country rádio (89,5 MHz), u frekvencí 96,6 a podobně mám smůlu.
Motorka je skvěle vybavená, tak s nějakými doplňky moc nepočítám. Možná koupím nižší plexi a opravím nefunkční tempomat.

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 26.04.13 v 10:05 10b.

uf,super parník silnic gratulejšn

12012
12012 napsal 27.01.12 v 20:19

..chci se zeptat, budete nějak řešit novou kauzu se svoláváním GL 1800 pro možnou poruchu brzdového válce??

wictor
wictor napsal 06.02.11 v 14:32

Co dodat ... luxusní obývák na 2 kolech! Pohodu na silnici!

Tik
Tik napsal 09.12.10 v 20:54

Nazdárek! Luxusní třída za 10 b.! No a iné motocykle se dělají proto, aby Ti jejich majitelé měli co závidět! Tož přeju maximální pohodu! ...ale to asi už aj tak je...

PJ
PJ napsal 19.11.10 v 19:56

Ahoj,udělal jsi dobře. Já postupoval vzhůru nějak podobně.Golďa byl můj sen.Dneska můžu i já říct,že GW 1800 se na místě,proti GW 1500 ovládá super.Tak Ti s ním přeju spoustu pohody.