Honda NSR 125R (2000)

Vlastník nakli
Vloženo 4.11.2010
Aktualizováno 30.5.2012

Honda NSR 125r, vycházi z okruhovy Honda NSR500 GP

Vyborna motorka, co se tyce spolehlivosti, vzhled oproti RS zaostava, ovsem nebudeme si nalhavat RS je mozna hezky, ale vecne trpi detskyma nemocema, ale mne se i tak NSR libi, protoze je moje, ze jo. Je na case udelat vybrus maximalka -+ 150 z kopce mi prijde malo...
No podvozek je vybornej je to lehka motorka, snadno klopitelna (na sterku az moc :-/), predni a zadni guma jsou Continental ContiGO predni guma je vyborna, ale co se tyce zadni ta ma drobet tendenci ustrelovat, takze pristi sezonu zvolim neco lepsiho (navrhy piste). K motoru 2-Takt, otevřená, blokace byla restrikce ve vyfuku a CDI (nastesti jsem to mel uz otevreny :D), karburator Dellorto 28, maximalni otacky 13 000, vrtání a zdvih 54 x 54,5 mm, kompresni pomer 6,8:1
Jinak nejradsi bych ji celou predelal obrousil lak a cely to narval do matny cerny a nejaky modry doplnky do toho jako brzdy, packy, nadrzku brzdovy kapaliny... no nejak se to vymysli, co se tyce uprav motoru nejdulezitejsi bude udelat vyburs a novej nicasilovej povrch, zjistit jak je na tom ojnice, pak prijde na radu tuning nejradsi bych dal dellorto 34 karbec, ale ten se blbe shani, tak se budu muset spokojet jenom s open air filterem (navrhy znacek a zkusenosti mi taky, kdyztak napiste) a celej svod vcetne koncovky asi zvolim giannelu no pak dat seridit smes a hura jezdit :)

Jinac co se tyce paliva a spotreby v technickym prukaze mam napsano, ze muzu lejt 91, tak kdyz vidim na nejaky pumpe 91 tak ji naleju, ale jinak tankuju 95, protoze v podstate vyjde levneji kolikrat. Spotreba 5,5/100 maximalne a to jezdim porad plnej plyn (jinak si to neuziju :D) kdyz to netocim pres priveru tak mam spotrebu 4,5/100. Myslim, ze na 2 takt je to dobra spotreba :)
Olej jezdil jsem asi 3000 km na TTSko, ted jsem presel na Shell Advanced 2T a prijde mi lepsi nez TTSko, tak jsem spokojenej :)

Cestovani, kapitola sama o sobe, je to supersport ve dváce :D, dlouhy rovinky to vas vibrace jak to tocite znici, takze to chce zvolit nejakou konstatni rychlost, mne se osvedcuje 90 - 110, coz je na 6 mezi 7000 - 85000 otacek, pokud si chcete uzit projizdku tak spis cestu plnou zatacek, kde si to proste vychutnate, ale ja moc neklopim takze ostry Sumavsky serpentyny ne-e spis dlouhy siroky zatacky, s prima vyjezdem, kde si za to muzu poradne zarva :D

Dne 3.9.2011 jsem ukoncil moji letosni motorkarskou sezonu, diky odchodu predniho trmenu, spatnych plastu a prazdne nadrzi :D Za sezonu jsem najel 3953 km.

4.9.2011 odrizl jsem kousek koncovky a prestrikl pozinkem (ale koupeny pozinek nebyl kvalitni a strasne tekl, takze vzhledove nic-moc, poresim jinak, odstrojil a vypustil jsem nadrz, ted uz jenom flexu a brusnej kotouc :)

2.3.2012 tak dnes jsem mrchu nastartoval, pres zimu se vybila baterka, tak jsme startovali s kamosem pres kabely no skrtla hned, ale baterka se ne a ne dobít takže asi vyměnit no, jinak mi netesni na prirube vejfuk, takzue dotahnout a jestli se tam da dat tesneni tak asi pridat tesneni...

30.5.2012 Tak dneska jsem motorku rozbořil. Maska rozbita, vidle praskly, vsechno ohly. Pujde pryc. Takhle dopadla moje milovana 125. At je ji v tam motorkarskym nebicku pekne! R.I.P.

RockShock napsal 05.03.12 v 12:51

a uz se de srat do myho profilu :D

RockShock napsal 05.03.12 v 12:51

jo tak vidite

nakli
nakli napsal 05.03.12 v 12:51

no jo no bez tak sis nejak hacknul nahon tachometru stylem aka Dejvid Frýmen

RockShock napsal 05.03.12 v 12:50

a ted sem neco jirka napise pac ho prudim ve skole

RockShock napsal 05.03.12 v 12:50

jo as pak jsem ji zapojil a hned mi to jelo 300