Yamaha YBR 125 (2006)

Vlastník Alexanderovic
Vloženo 29.10.2010
Aktualizováno 7.9.2017

Kavkaz, Irán, Pamír 2017

Vloženo: 07.09.2017, Uskutečněno: 08.05.2017, Stav tachometru: 85000 km, Zhlédnuto: 54x

Práce už mě srala natolik, že jsem dal výpověď jen co jsem po vyndání šroubů z kolene věděl že je noha vcajku, první týden v květnu jsem až na motor rozebral skoro celou motorku, namazal co šlo, vyměnil ložiska, těsnění a pár dalších drobností a 8.5 jsem vyrazil vstříc svýmu životnímu výletu. Tachometr v Praze ukazoval 60391km.
Třetí den jsem dorazil do Istanbulu a pak už jsem se moc nehonil. Pěkně turistika, prolezení každý památky, klidný posezení s místňákama, času dost. Takhle mohu vyjmenovat Kapadokii, Nemrut, Van, zapomenutý arménský chrámy, Ararat pouze zespoda, v Gruzii, Arménii, Iránu a Turkmenistánu můžu s čistym svědomim prohlásit, že jsem viděl všechno důležitýho. V Turecku jsem si vychutnával nekonečný šotoliny mimo hlavní tahy, v Gruzii nádherný Velký Kavkaz jak v sedle motorky tak i pěšky (nebo z člunu či lopaty bagru), v Arménii příjemnou pohostinnost, výšlap na nejvyšší horu, tři dny strávený v nemocnici s otravou a Náhorní Karabach taky. Z Iránu jsem kvůli velkým očekáváním byl asi trochu zklamanej, ale přesto jsem si ho užil. Země je to obrovská a tak tu člověk najde asi všechno, jen ty zdlouhavý štreky mezi jednotlivýma "atrakcema" by asi ubíhaly rychlejc na čemkoliv jinym než na dváce. Ještě k tomu v 50ti stupních. Vysekat se uprostřed pouště zvládnu taky asi jenom já. Od té chvíle (den 72) se to ve mě krapet zlomilo a už jsem jenom přemýšlel jak se nejlíp dostat domu. Motorku jsem tam kvuli karnetu nechat nemohl, ale jízda se sešitym kolenem taky žádnej med. Ale vízum do Turkmenistánu člověk dostane jen jednou a tak i přes neohebnou nohu jsem vyrazil dál na severovýchod. Vyfotil jsem se u ohnivý díry, prohlídnul si to málo, co tu maj, v Uzbekistánu jsem konečně našel ty věci z 1000+1 noci, co jsem marně hledal v Iránu a pak spolu s pár dalšími motocestovateli v Tadžiku přes Pamir-Highway do Kyrgyzu. YBR125 s karburátorem vlastní silou zvládla pokořit 4655 metrů nad mořem. Nechápu jak, ale povedlo se. Do Kyrgyzu se mi povedlo (ne)importovat motorku a 96. dne jsem ji tam za směšný peníz prodal. Najeto 24 000km. Po 106ti dnech jsem dorazil domu.

callowsick (463) napsal 07.02.2019 v 12:40

WOW!

lopata75 (111) napsal 08.09.2017 v 16:09

Tak to bude cestopis! Se těším. Diky za nahlédnuti!

Slávek-TDM (129) napsal 08.09.2017 v 12:04

Peknej vejlet, skoda ze ses trochu vic nerozepsal a neukazal vic fotek. Ale treba se jen chystas na cestopis
Jinak by me desne zajimalo, jak jsi motorku v Praze odhlasil. Tos jim jako rekl, ze jsi ji v Uzbeku prodal?

• East Trip 2014

Tak stejne jak předčasně skončila moje minulá výprava, tak předčasně skončilo i moje studium ... než jsem 5. května nastoupil do práce, tak jsem měl půl měsíce volna, čehož jsem náležitě využil. Na úplný dokončení Balk

Typ: Dovolená
    Vloženo: 09.06.2014
    Uskutečněno: 16.04.2014
  • Balkan trip 2012

Tak jsem trochu prohnal 10 koníků po Chorvatsku, Bosně, Černý hoře, Albánii, Kosovu a Srbsku. Deník z cesty bude postupně doplňovanej na blogu

Typ: Dovolená
    Vloženo: 21.12.2012