Suzuki DR 650 (1991)

Vlastník Andrej
Vloženo 29.9.2010
Aktualizováno 23.6.2014

Moje první pořádná motorka, která mě zatím nikde nenechala.

První dojmy - První dojmy byly celkem velké zděšení, když člověk přesedlá z fichtla na takovou vysokou kozu:) Ale po pár km jsem se trochu otrkal.

Tuto motorku jsem koupil 14.10.2007 od majitele, který si jí moc nevažil. Nechaval jí neustále venku. Motorově bylo naštěstí v pořádku a kosmeticky sem tam něco, ale po pár měsících byla jak nova:) Nechal jsem přešít sedlo, je sice trochu tvrdší než origo, ale zvyknul jsem si. Pár týdnu po koupi motorky jsem udělal klasickou udržbu, svíčky, olej a olejový filtr. Olej jsem tam nalil Motul jelikož tam byl Valvoline a nezdálo se mi to moc dobré. Po tom co jsem tam nalil Motul, motor měl hned lepší zvuk a chod. Po pár set kilometrech mi začala klouzat spojka, hlavně když horko. Tak následovala výměna spojkových lamel a pružin. Po této výměně motor jel úplně jinak. Jak jsem přidal tak jela:) Dále jsem skontroloval vzduchový filtr a jelikož byl na tom špatně tak jsem rovnou koupil KN filtr, sice drahý, ale nelituju toho. Motor lépe startoval, jel a spotřeba se trochu snížila. Krouťák se znatelně zlepšil v nižšších a středních otáčkách. Dále následovaly kosmetické upravy jako, blastry, zaváží na řidítkách, rukojetě, lepší světlo jelikož v základu je velice slabé.
Tato motorka je velice dobré pro začatečníky i pokročilé co nemají takové nároky na motorky a hlavně nemají takový finanční přisun jak by si představovali. Pokud člověk nepotřebuje jezdit 180km/h tak DR bohatě stačí. Moje normální cestovní rychlost je 120km/h a vše je v pořádku. Jsme menší postavy tak se i krásně schovám za větrný štítek. Jednoduchá motorka z velmi dobrým zátahem:) Tak vřele doporučuji. Do budoucna uvažuju o laděných výfukách ale to už je větší investice tak uvidíme.
Tak.. Namontované iridiové svíčky a kupodivu starty se o 50% zlepšily a celkové chování stroje je mnohem lepší. Jinak nové skušenosti. Je za náma dalších 1500km a nikde žádný problém. Teď už cestujeme většinou ve dvou a taky žádný problém. Naštěsí je přítelkyně menší mostavy tak netrpíme nedostatkem místa:) Takže snad to tak půjde dále, ikdyž už se poohlídám po nové. :)

Dne 20.10.2013 mě opustila má dlouholetá přítelkyně Suzuki DR 650 RS. Nikdy nezklamala, nidky mě nikde nenechala, nikdy nechtěla nic navíc a já jí za to budu vždycky vděčný. Po 6 letech a mnoha ujetých kilometrech mě musela opustit a já doufám, že o ní bude dobře postaráno. Děkuji za všchno s úctou a bolestí v srdci Andrej. :)

vojceek napsal 20.03.11 v 13:17

Ondři, přijeď z te posrate Prahy. Už střízlivím
1.července si nic neplanuj. Jedem do Sedlnic na sraz! 7. slickers hornet party 2011
Jenda řikal že mam dojet s feliciu když neni moto. Podíváme se na kurviska A víš jak to je. Já se tě neptám, Já ti to OZNAMUJU! Zatial a choc do piče od tialto.

Hadiprd
Hadiprd napsal 02.02.11 v 17:12

Vypadá moc pěkně, ať to jezdí jasných deset prstů

vojceek napsal 24.01.11 v 19:55

počkaj počkaj. skončíš jak ta žaba. ja bych s tu V3sku nevyjela ani na pole

vojceek napsal 05.11.10 v 17:09

ty vole co to máš za hnusnu motorku? tak zkurvenu motorku sem ještě neviděl. ožraly bez světel jezdit to jo
jistě že si dělam kozy.
pěkná mašina