Yamaha XT 125X (2005)

Vlastník _SHIFT_
Vloženo 9.9.2010
Aktualizováno 4.2.2015

Tak co bych o ní řekl.. Dovezl jsem si jí od pána kterej jí dotáh z německa 2.srpna 2010 Od tý doby už jsem si stihnul zvyknout na přilnavost gum , brzdy, reakci plynu, zrychlení a když to vezmu zkráceně už jsem poznal já jí a ona mě.

Honda XR 125: XT125X mi přišlo výrazně lepší když dám důraz na propracování tak třeba Honda má jen bubnovou zadní brzdu a celkově mi přijde že na ní šetřili víc jak na Yamaze.
Suzuki DR 125SM: V době koupě XTčka byla drahá a nelíbila se mi tolik jako Yamaha
MZ 125 SM: Nedostatek servisní sítě a dílů

První dojmy - Dojem z první jízdy byl každopádně výborný a překvapující, líbí se mi nízká váha motcyklu díky které jde s motorkou manipulovat téměř jako s kolem a její nenáročnost na údržbu kdy stačí jednou za čas namazat řetěz, vyměnit destičky / kapaliny nebo žárovky

Motorku bych doporučil pro - Určitě bych XT125X poradil jako motorku pro začátečníky, je to lehká motorka, ani ne tolik vysoká takže i na nerovnostech "ušlápnete" kdejakou nepříjemnost, líbí se mi na ní multifunkční digitální přístrojovka kde je spousta údajů z jízdy od času jízdy, kilometrů, Ø rychlostí, atd...

Doplňky na motorce - Plánované úpravy:

Zrovna dneska 9.9 2010 jsem lakoval Kryt motoru na černo
Proužky na kola (Modrý reflexní) Hotovo
Rozleštit zažranej prach z destiček na ráfcích Hotovo
Nějakou lepší žárovku (origo málo svítí) Hotovo
Laďák - LeoVince SBK Hotovo
Hefty - Pro Grip Hotovo
Lakované ráfky - Matte Black - Hotovo

POPIS:
Tak je to modrá Yamaha XT125X rv.2005 ke dnešnímu dni 9.9 2010 jsem s ní najel už 1016km a celkově má najeto něco kolem 20500km

ZKUŠENOSTI:

Jako první motorka na který jsem se naučil je legendární Simson S51 Enduro kterej mě naučil základy jízdy a to nejdůležitější co potřebuju k tomu abych mohl bez problému jezdit po silnici...

2.srpna 2010 Přišla právě tahle Yamaha XT125X na který jezdim víceméně do školy a ven s kámošema + nějaký ty občasný výlety který sou vždycky hodně zábavný

2.srpna 2011 mám Yamahu v rukách přesně jeden rok a k výročí dostala nový blinkry.

2.srpna 2012 Jsem koupil gumu ve spreji Plastidip a až se najde čas tak nastříkám kola na černo přidám foto !

2.srpna 2013 to bylo asi dva týdny před zadřenim motoru, 13.srpna (paradoxně) se mi povedlo XT zadřít takže někdy k září putovalo XTčko do servisu kde mi to dali do kupy a od tý doby zase frčí jak má a dokonce o něco líp.

Paradoxně...2.srpna 2014 Prodaná

Když nahlídnu do budoucna:
Plánuju si pořídit KTM 640 LC4 Supermoto

Video s kamarádama

abvdah
abvdah napsal 09.04.16 v 15:37 10b.

Luky167cz
Luky167cz napsal 11.07.14 v 13:40 10b.

Super! Ta proměna je dobrá morda

_SHIFT_
_SHIFT_ napsal 01.09.13 v 14:00

Děkuju a origo zvuk ? celkem aspoň mě nedostačující, takovej dost tlumenej koncovkou a spíš než výfuk byl slyšet spíš motor jak cvrlikaj ventily a celkovej chod motoru takže bez laďáku už si to neumim ani představit

__Houmí__
__Houmí__ napsal 30.08.13 v 17:07

Pěkný XT Taky si chci jedno pořídit Tvůj profil mi dost pomohl
Ale chci se zeptat, jakej byl originální zvuk ?

cita29
cita29 napsal 05.03.13 v 22:49 10b.

Pěknej mazlik tak ať jezdí