Honda XRV 750 Africa Twin (1993)

Vlastník Jimi006
Vloženo 12.6.2010
Aktualizováno 12.6.2010

Přešel jsem na ni ze silnice a tohle je svoboda.

Co napsat... Snad že překonala moje očekávání. Netušil jsem, že Enduro mi poskytne až takovou svobodu. Není to žádný rychlík, víc jak 120km/h mě to nebaví ale zase se s tím dá jet i těch 120km/h na polní cestě a to mi vynahradí tu rychlost na silnici. Jinak tenhle stroj má úžasně poladěný podvozek a na ty naše děravé silnice ideální. Spolehlivost hodnotím zatím 10 z 10 (Neměl jsem jediný problém (soudím po 7 tis ujetých km) Současný stav tacho mám necelých 50 tis, ale kdo ví, jak to u takhle staré máši ve skutečnosti je, navíc když jsem ji kupoval jako dovoz z bazaru. Ale dle toho jak pěkně klape tak bych stavu i věřil, nikde nic neteče, olej nežere, pohoda. Hodně jsem ji zkouknul, už jsem se totiž jednou spálil, tak si dávám pozor. Jediné co bych vytknul, jsou dušové pneumatiky, to když člověk píchne, tak to údajně nezachrání ani antipich a musí se hned lepit. Oproti vratké Yamaha Superteneré 750 má nízko težiště a krásně se překlápí. Spotřeba tak do 6 litrů a to ve dvou. S Kuframa a ve dvou si brala skoro stejně, přesně jsem to nepočítal. je to stará máša ale v současné době na trhu žádný ekvivalent není. Nejblíže k ní má asi KTM 990 Adventure ale ta údajně nevyniká nijak extra spolehlivostí a má malý dojezd (Spotřeba cca 8 ale i 10 litrů). Takže nemít tyto mouchy šel bych do ní. Pak už jen BMW Adventure, tam už to ale zase není moc Adventure no... Takže snad Honda dostane rozum a udělá nám novou Africu a doufám že to nepodělá jako Yamaha s novou 1200 Superteneré, která se Superteneré ani s kategorií Adventure nemá nic společného. Více na www.africatwin.cz

Lubos92

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 30.06.10 v 17:57

1shiva
1shiva napsal 21.06.10 v 14:41

Čeče jsem tě zapoměl ohodnotit takže za 10b teď moc hezká AFRO.