Honda VT 1100 Shadow (1988)

Vlastník Roman.M.
Vloženo 8.6.2010
Aktualizováno 1.3.2014

krásnej choppřík, stará klasika, dva karburátory, čtyřkvalt-kdo ho má ví o čem píšu.

První dojmy - Líbí se mi

Zkušenosti zatím jen ty nejlepší, ale mám jí teprve tři týdny a najeto okolo 1000km -
na nějaké delší hodnocení zatím brzo.
Takže zkušenosti po dalších 4500 km : motor pohoda- těch 44kw na tuto kategorii moto zcela dostačující, spotřeba oleje žádná.
Pohon kardan - při přechodu z nižších otáček ( IV. stupeň okolo 80 km) se projevuje cukání kardanu - je to o zvyku musí se pomalu s plynem nebo podřadit. Po seřízení podtlaků karburátorů - výrazné zlepšení.
Brzdy při poho jízdě dostačující- při ostřejší nebo se spolujezdcem zadní nic moc ( buben)
člověk s tím musí počítat.
Jízda a pohodlí na dobré úrovni , v zatáčkách se dá přečíst, ale vadí jí příčné nerovnosti na vozovce.
Spotřeba podle stylu jízdy - převážně jezdím ve dvou okolo 5,5 lt (nechá se i pod pět)
Závěrem spokojenost, splnila a plní to co jsem od ní očekával.

Takže další zkušenosti po najetých 24500 km. Absolvovali jsme spolu dovolenou Rakousko a italské dolomity během 8 dní cca 3000 km a sraz hond shadow v Landsbergu - německo během 3 dní 1400 km. Motka absolvovala vše bez jediného problému - za 16 dní i s cestováním po čr 5000 km.
Spotřeba v dolomitech 4,3 lt /100km a v německu 4,0 lt / 100 km. Že by soudruzi na jihu a západě měli kvalitnější benzin ??! Spotřeba oleje asi 0.1 lt na 1000 km.
U této motorky bych ocenil především nenáročnou a nenákladnou údržbu.
Motor - ventily hydroštel ( bez seřizování) podtlaky karburátorů + olej s filtrem po 6000. km ( já dělal podtlaky na podzim po 18.000 km a nebylo to ani potřeba) vzduch. filtr po 6000 km ( cena cca 350 kč.) chladící kapalina co tři roky náplň asi 1.5 lt. Spojka + přední brzda kapalinová ( občas kapalinu vyměnit - nic náročného) Pohon kardan - po 12000 km výměna mazacího tuku za asi 150Kč.
Co mi trochu začíná po třech letech chybět je výkon motoru, takže to by asi vyřešila koupě třeba Warriora XV 1700 nebo Intrudera M 1800. Ale na druhou stranu ty může mít každý (teda myslím kdo na ně má peníze) a jezdí jich taky dost. Kolik ale jezdí 25 let starých poctivých kusů železa jako je ta moje ? Určitě méně a proto si jí zatím nechám - je to totiž srdcová záležitost.
Ke dnešku najeto celkem 30500 km. Vloni dovolená Alpy (Švýcarsko, Itálie, Rakousko) asi 3600km se spotřebou okolo 4,5 lt/ 100km a další po Čechách vše bez jediného tech. problému. Vzhledem k potřebě delšího cestování do vzdálených koutů Evropy, to byla asi poslední sezona na tomto typu motorky.
Přeci jenom chopper na takové cestování stvořen nebyl. Určitě se to s ním nechá také absolvovat, ale jsou tam některé limitující faktory. Především malá ochrana před větrem a deštěm, menší úložné prostory a hlavně malý obsah nádrže a dojezd na ní. Když potřebujete v neděli v Itálii vzít třikrát plnou nádrž a benzínky jsou zavřené a automat bere jen papírová eura nižších hodnot , které zrovna nemáte je to problém !? Samozřejmě není vždy se to dá nějak vyřešit.
Já to vyřeším koupí něčeho co dojede na jednu nádrž alespoň 450 km.
Tak je mazel prodaný. Přeji novému majiteli hodně pohodových km suchou stopou.

Hittmann
Hittmann napsal 16.04.19 v 16:45 10b.

Potrebuji poradit, mam tu samou Hondu a potreboval bych doporucit kde sehnat (koupit) nahradni dily do motoru. Vahadla, vacka, ventily atd. Včera se mi to potkalo a servisy kam jsem volal jsou do konce kvetna obsazene. Poradadite?? Diky moc

čoun
čoun napsal 19.09.16 v 17:53 7b.

Jenom abys nelitoval!!!

Diwoch
Diwoch napsal 19.07.15 v 20:55 10b.

pěkna

Myšák-Plišák
Myšák-Plišák napsal 06.01.13 v 16:40 10b.

dědoušek
dědoušek napsal 02.07.12 v 09:15

Tak ta je moc hezká. Je za 10 bodíků. Hezky a v pohodě si užívejte jeden druhého.