Honda CBR 954RR Fireblade (2002)

Vlastník kRRuťák
Vloženo 5.5.2010
Aktualizováno 8.3.2015

Vysněná motorka! Motor, podvozek a hlavně design, který nemá konkurenci. Po prodeji Yamahy R6 jsem logicky přemýšlel o koupi R1, ale jízda na 954RR mě přesvědčila, že tohle bude správná volba! Hlavně s babou na tandemu.

Yamaha YZF-R1: vždycky jsem chtěl R1čku, ale moje tehdy budoucí bývalá manželka byla proti, tak jsme koupili o něco cestovnějšího Fireblada
Ducati 999: dream bike, ale tehdy na ni nebylo dost prachů, jinak viz. R1 :)

První dojmy - Hodná Honda, silná a spolehlivá, prostě pracant! :)

Po dlouhém hledání v končinách českého internetu jsem našel tohoto mazla, který naprosto splňoval mé představy. Modelový ročník 2002, červená barva, skoro 100% originální stav. Motorka stála v komisním prodeji u pana Herolda v Čeňkově motobazaru u Znojma, který mi k ní řekl maximum informací (nekecal, předtím jsem mluvil s předchozím majitelem) a před samotnou koupí jsem si na ní nechal udělat kompletní servis.

Dne 30.4.2010 přišel den "zrození" a já si byl motorku převzít. Počasí (nečekaně) vyšlo nádherné a první cesta domů se obešla bez zbytečných pádů, wheelie, apod. Jelo se fakt pěkně, motor táhl pěkně "vocpoda, voe" a já, nebudu lhát, v helmě uronil pár slz radosti. A nebo to bylo tím větrem, nevím.

Teď už máme spolu něco najeto a hlavní poznatky:
- motor jede ostře, ale čitelně. Dole paráda, nahoře masakr
- do zatáček padá sama
- brzdy brzdí jak mají, nejsou kousavé nebo jedovaté
- ovladatelnost výborná
- dá se na ní odjet 500km za den i se spolujezdcem (něžného pohlaví)
- má sex appeal, to nikdo nezpochybní
- vezme si asi 6-7 litrů/100km, při ostřejší jízdě i 8 litrů/100km
- Dunlop GP Racer jsou super lepidla ...
- ... ale vzhledem k mému stylu jízdy jsem je vyměnil za Dunlop Roadsmart ...
- ... po roce zrychluji a měním je za Dunlop Sportsmart!

Předchozí majitel na ní dal vyšší plexi, za což mu děkuji! Další úpravy jako laďák, přepákování, apod. neplánuji, jen ten tlumič řízení by se do budoucna asi hodil.

Sezónu 2010 jsme najeli 90% kilometrů ve dvou a maximální spokojenost!

Patří jí veliká pochvala a poděkování za to, jak nás povozila Alpskými průsmyky a jak zvládla velký nápor najetých kilometrů místy v dost ostrém tempu.

Tak a máme za sebou už přes sedm tisíc kilometrů a celou sezónu - a naprostá spokojenost !

Vyměnil jsem řetězovou sadu, ta původní už byla po smrti. Volba padla na ČZ 530SDZ GOLD, tak uvidíme jak se prudukt ze Strakonic popere se strojem z japonského Minato.

Dost jsem se teď zklamal v brzdovém obložení SBS, které mám na předku. Evidentně si s kotoučem moc nerozumí a při lehčím dobržďování kvičí jak postřelená svině. No nic, bude výměna. Na brzdách píšou Nissin, tak tam dáme obložení Nissin.

Poslední poznatek je, že při průletu Buchlovskými kopci mi fakticky chyběl tlumič řízení. Zatímco Mates s novějším Firebladem jel jak po kolejích, já se před ním s motorkou v zatáčkách na nerovnostech doslova pral. Takže jsou tři možnosti :
1) pořídit tlumič řízení
2) bejt pořádnej chlap a udržet to
3) zpomalit :)

Budu o tom přemýšlet.

Všem děkuji za kladné hodnocení mého profilu!

Na této motorce jsem strávil krásné dva roky plných cestování po Alpách, rychlých zatáček a pocitu, jaké je to krotit litrovou motorku. Fireblade mě nikdy nenechal ve štychu, nechal se poslušně vést a naučil mě být lepším řidičem. Jak jsem psal o pár řádků výše, byl to prostě pracant. Po dvou letech v sedle a dalších dvou bez motorky nyní, v roce 2015, zažívám comeback v podobě 2008 Yamahy R1. YESSS !

Lycan
Lycan napsal 02.01.14 v 12:25 9b.

V.i.l.d.a.
V.i.l.d.a. napsal 10.09.13 v 22:02 10b.

pěkný Fároš 10b

SimíkR6
SimíkR6 napsal 20.09.12 v 21:27

Krásná ... 10 b

pavelzelda
pavelzelda napsal 08.11.11 v 07:26

Pěknej SS máš to řádně popsané přeju krátkou zimu a brzkou sezónu 2012 10b.

Jon5
Jon5 napsal 11.07.11 v 13:06

Máš to moc hezky napsaný. Krásnej stroj Taky o něm uvažuju