Yamaha XV 125 Virago (2000)

Vlastník orion
Vloženo 24.4.2010
Aktualizováno 20.5.2012

Parádní stroj pro začátečníky a začátečnice řídící se heslem:Live to ride,ride to live.

Je to můj splněný dětský sen(a že se ty sny nejlépe plní,když je financují rodiče).Okamžik,kdy jsem ji po dlouhé cestě přes tři čtvrtinu republiky poprvé uviděl,se mi bude v hlavě promítat asi ještě hodně dlouho .Motorka byla doma,ale chybělo jediné:řidičský průkaz.Alespoň jsem se na ní ještě před autoškolou naučil základy jízdy na motorce,takže jsem se v autoškole nemusel podivovat,že ta páka vlevo není přední brzda jako u kola,ale že se jí říká spojka .Předchozí majitel nám tvrdil,že je to motorka absolutně bez investic,ale už po cca.50 najetých kilometrech nám začala zlobit,takže jsem všechny peníze za prázdninovou(8 000 Kč) brigádu vysázel do oprav.Byly to ale opravy nutné na každé motorce,která má najeto přes 20 000 km(řetězová sada,svíčky...),takže to nelze dávat za vinu ani předchozímu majiteli a už vůbec ne firmě Yamaha .Tak plynul čas,Virago stálo v garáži,jen občas jsem ho projel na letišti,až jsem 20.10.2010 udělal zkoušky na autoškolu .Letos toho už asi moc pojezdit nestihnu,ale příští sezónu si už začnu na českých(mno asi především moravských )silnicích plnit svůj sen...Sen jménem VIRAGO.
HLAVNÍ PLUSY MOTOCYKLU:
\r
Solidní spotřeba(okolo 3,5l na 100 km)
Snadná ovladatelnost
Překrásný zvuk
\r
Nízké sedlo(ocení zejména motorkářky)
\r
A hlavně:Je to opravdový chopper s dvěma válci do ,,V´´,který zvýší ego 16iletého kluka téměř do nebes .

HLAVNÍ NEVÝHODY MOTOCYKLU:
Chybějící otáčkoměr
\r
Na 125ku poněkud těžší motocykl(neocení zejména motorkářky)
\r
8kW je holt 8kW,což se na tom zrychlení nebo maximální rychlosti prostě někdy projeví (malé tajemství:15-17letým slečnám je většinou celých 8kW jedno )

Dne 20.5.2012 motorka prodaná, snad bude novému majiteli sloužit

skodovak napsal 17.05.11 v 18:54

tož teď už jen jezdit a jezdit jasnejch 10b

Piero37
Piero37 napsal 16.04.11 v 19:32

pěkná kočička takova sestra te moji
přeju ti hodně km bez nehod a dekuji

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 15.04.11 v 22:24

pěkná,ale zajímao by mě co si udělal ze simsonem ? 10b.

S.M-A-RT
S.M-A-RT napsal 23.03.11 v 20:54

Vůbec tyhle mašiny nevypadají na dváci. Já dělal papíry na 250ce ale když sem jí viděl poprvé, sem na to nechtěl vůbec sednout . Jinak na tý fotce mi k tobě sedne, takže za mě plnejch 10b