Kawasaki GPZ 600 (1985)

Vlastník Jazumida
Vloženo 12.4.2010
Aktualizováno 14.4.2010

je to moje první motka. Zdědil jsem ji ještě na značkách ze států.Pro začátek je na rozjezdění až dost dobrý stroj.

Motka dovezena původním majitel z USA při stěhování do ČR. Poslední 4 roky stála z důvodu nemoci a to mělo za následek seschnutí membrán v karburátoru.(Tady bych potřeboval poradit co s tím , abych nemusel pořizovat nové origo.)Po pár kontaktech jsme si začali na sebe zvykat. Pak jsem zjistil , že pneu , které vypadalo jako nové , má svoji životnost 3x za sebou( v zatáčkách ustřelovala) i s řetězovkou. Na to , že to byl první kapotovaný stroj od Kawi, tehdy hodně nadčasový, tak stál za to.Trošku to papká olej, ale zřejmě tím jak to dlouho stálo a vše se seschlo.Byl to tzv. " danajský DAR", ale trošku jsem udělal potřebné k tomu, abychom se zpřátelili a natočili pár stovek km.Takže po kontrole jsme loni "nalítali cca.3000 km.
Nyní odpočívá v garáži a čeká jen na protáhnutí kolem komína. Sháním doklady i s rámem,nebo popř. koupím stroj s dokladama.
Teď je mi je líto se jí zbavit, pač je to vzpomínka na hodně příjemného pána (plzeňáci ho znajli - Tony Šimůnek) se kterým se seznámil jen tak náhodou a po roce navážnou nemoc zemřel.
Jinak velmi příjemný požitek z jízdy, jen už bylo na všem poznat zub času.