Honda CB 600F Hornet (2003)

Vlastník kaencz
Vloženo 20.3.2010
Aktualizováno 23.11.2016

Prostě malý Sršeň jak má být.. je to kliďas ale má i žihadlo :)

Suzuki GSF 600 Bandit: Byl těžší a tak vyhrál hornet

První dojmy - Po přestupu z Mzty to bylo jak skok do jiného světa, motor uhlazený, točil do neskutečných otáček a rychlost tam byla okamžitě. Byl jsem unešený z ovladatelnosti, motoru i brzd.

Motorku bych doporučil pro - Prakticky pro kohokoliv :) je to hodná motorka :)

Tento cestovně sportovní naháč jsem si pořídil po půl roční pauze k narozeninám.. vyhlížel jsem tento model něco přes rok a půl po internetu.. byla to moje vysněná motorka a jak se říká.. sny se mají plnit :) ,byl jsem s ní vesměs spokojený a po 6 letech jsem jí poslal do světa.

Byla dovezená z Itálie s najetýma 22000 km, na pohled vypadala skoro jako nová..

Zkušenosti: Najel jsem na ní 25000 km , je to držák a klidná motorka.
Při větší rychlosti dost fouká vítr, ale je to naháč ,tak se s tím počítá.

Co mi vadilo:

Jízda ve 2 - znatelně horší pohodlí, horší ovladatelnost - strašně se změní těžiště a ovládání motorky. Krátký dojezd na nádrž - většinou pod 200 km do rezervy.
Slabší brzdy - nic hrozného,ale opět ve 2 lidech je to znatelně horší.

Co se mi líbilo:

Vzhled - Líbil se mi už jako klukovi, dodnes je pro mě tento ročník asi nejhezčí z hornetů. Váha - oproti banditu je(byl) o poznání lehčí, je to z poměrně velké části i nižším těžištěm. Je skvěle ovladatelná a slušně akceleruje, ale znatelně lepší je to při sólo jízdě. Spolehlivost je její druhé jméno,tohle opravdu Honda umí, za ty roky jsem neměl žádnou závadu, jen jsem měnil olej a gumy.

Vše je precizně vyrobené, vše co potřebujete je přesně tam kde to chcete mít.. vše máte pod kontrolou, "při ruce" a přehledně.

Motor jez cbr600f, který je znám svou nesmrtelností, má necelých 100 koní a průběh výkonu je hodně uhlazený, kolem 6000 otáček je malý výkonový propad a následný nárust výkonu až do 12000 otáček. Samozřejmě mi po letech a častém ježdění ve 2 chyběl krouťák, ale je to "šestikilo" , tak se s tím počítá.

Už je pryč, zažil jsem s ní skvělé časy, hodně mně naučila a určila můj budoucí směr ve výběru další motorky, rozhodl jsem se pro cestovní enduro.

Po několika letech vybírání přišla na trh nová Africa Twin která mě doslova očarovala. Takže na jaře si zřejmě splním svůj další životní sen :)

hornetko
hornetko napsal 26.05.11 v 19:27

další z rodiny Hornetů
ať Ti hezky jezdí 10b.

Jarda89
Jarda89 napsal 12.04.11 v 01:08

Super sršáň ;), 10b . Studuju v Plzni, tak až někdy přifrčim na svý, tak bysme to mohli někde projet ;)

HighwayTrooper
HighwayTrooper napsal 06.04.11 v 23:01

Krásnej sršeň ta modrá mu fakt sekne jasných 10!

Tůča.
Tůča. napsal 09.01.11 v 20:04

Ahoj, díky za hodnocení. Máš taky parádní stroj, Hornet je prostě Hornet. Já musím ještě někde sehnat tu mřížku na chladič. Dávám Ti 10b

Ales600
Ales600 napsal 21.11.10 v 13:56