ČZ 175 (1971)

Vlastník tarzanham
Vloženo 12.2.2010
Aktualizováno 12.2.2010

To byla moje první motorka silnější než pionýr.Nicméně sem s ní zažil hodně.

Motorka je celkem spolehlivá řekl bych ře tak každách 1000km ji člověk musí trošku poladit utahnout nějakej ten šroubek lanko a tak podobně nicméně je vcelku spolehlivá a obrovský dříč jen si člověk musí uvědomit že litinový válec není tak dobře chlazený a tak jí nesmí šťavit na plno jinak se mu to vrátí v podobě zadřeného válce jinak parádní stroj do začátku. Sám sem sní podnikl několik delších tras jak popisuji níže.

Motorku sem tenkrát koupil od svého kamaráda asi za 3 nebo 4 tisíce byla v dost býdném stav tak sem ji postupně dával do hromady aby byla alespoň trochu spolehlivá a taky tročku vypadala. No a když nastaly prázdniny a moje bývalá přítelkině se mi svěžila že ještě nikdy nebyla u moře tak sem si řekl že by jsme jí to přání mohli splnit no a za chilku jsme taky vyjeli a přes včechny potíže po cestě se nám podařilo k moři na tomto stroji dorazit.Po cestě zpět když nás zastavil chorvacký policista tak jediné co ho zajímalo jestli nepřevážíme marihuanu nebo hašiš pak jsem ještě v chorvackých horách potkali partičkku němců na hondách goldwing kteří jen nechápavě kroutili hlavou a dolovali z nás jak že je kus šrotu na kerym jsme tam až z čech dojeli staré.
Další zajímavá cesta kterou sem na tomto stroji podnikl byla do alp na výstup na glos glockner což znamenalo vzít sebou trošku víc věcí takže mašina kromě nás vezla věci jako cepíny lana stan spacáky a další věci ketré jsou potřeba k výstupu do 3800 nad mořem. tato cesta již však byla celkem pohodlná až na to že mi pří příjezdu na místo upadl kus spojky. Nicméně sem jej vyndal z motoru a vesele jsme jeli v kuse asi 500km domu z toho teda tak 300 pršelo a taky sem při objíždění jednoho placeného tunelu musel překonat menší kopec takže sem jel asi 20km na jedičku.
no ale minulý rok jsem jí prodal ještě se ziskem akorád když sem vysvětloval rakouskou dálniční známku tak mi kupující moc nevěřili

Křesťan
Křesťan napsal 03.06.10 v 19:29

Kdo nejel na dvoutaktu přez alpy přišel o nesdělitelný fenomenální zážitek

Martic
Martic napsal 19.02.10 v 11:06

Týjo, to koukám co tady čtu . Fakt paráda. Je to frajeřina .
Tak ať slouží vesele novému majiteli .

šteWo15
šteWo15 napsal 12.02.10 v 16:33

hlavne velky rešpekt ist k moru na zetke :) ja idem par kilakou a mam dost xD ale inač to musel byt super stroj takže 10B