Jawa 350/640 (1994)

Vlastník Danielos
Vloženo 3.2.2010
Aktualizováno 3.2.2010

Bezproblémový a jednoduchý stroj, který zná každý Čech.

Pořídil si ho nový brácha, já ho měl pak po něm.\r
\r
Oproti mému Mosquitu to byl velký držák a nebyl problém snad s ničím, kromě spojky, kde se často musel měnit gumový okroužek, protože při rozjezdu to zabíralo "skákavě" a člověk vypadal, jak kdyby se neuměl rozjet.\r
\r
Jen jednou po záruce byla na opravu v servise, tuším že měli vyměnit ten okroužek a oni mi vyměnili celou spojku a ani se nezeptali a ani mi to neoznámili. Takže cena opravy byla napsaná do tisícovky a nakonec to bylo 5000 kč. Ještě k tomu mě tam přivezl brácha, takže jsem musel jet domů dvě hodiny veřdopem, no nas-raný jsem byl jak kýbl ho-ven.\r
\r
Od novoty tam byla totiž celá spojka ze čtvery, tak tam dal bez zeptání tu, která tam má být.\r
\r
Tento servis funguje pod Domem Motocyklu Ostrava v Kunčicích. Nebyl to jediný problém tohoto servisu, viz Mosquito.\r
\r
Co stojí dále za zmínku, tak přední brzda: protože prvně dělali silnější kotouč bez vnitřního chlazení a pak ho modifikovali na plovoucí, tenčí kotouč s vnitřním chlazením, tak se stávalo, že při sjetí destiček samy vypadly. Destičky totiž nebyly nijak zajištěné. Stalo se to vždy, až se pustila brzda, takže většinou bylo dobrzděno nebo se dobrzdilo zadní a nehavarovali jsme. Ale jak toto může jezdit po světě nechápu nic.\r
\r
Ale chválím ji za bytelnost a že přežila dost havárek bez větší újmy na těle. Vždy totiž když jsme ji někomu půjčili, tak ji rozbil. Stalo se tak ve třech případech. Dvakrát bráchovi, jednou mi. Rozbil ji i člověk, který měl nějakého japonce pětikilo a machroval, že to je slabota. Jo, dusil dvojku, tak podřadil za jedna, ta ho potahala - po zadním a práskl s tím do kompresoru cestařů. Motorka přežila, nic s ní, jen promáčklý výfuk a něco málo.\r
\r
Zažili jsme s ní hodně a i přesto byla prodávána v super stavu a kupující říkal, že nebyla havarována, tak ji bere Ale fakt to na ni nešlo poznat.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.02.10 v 11:00

Dost hezkých zážitků máš,koukám.Já měl taky novou 350-640,hodně vydržela,vždy spolehlivá a tak rád vzpomínám.