ČZ 175/477 (1973)

Vlastník Speedy_James
Vloženo 16.1.2010
Aktualizováno 30.1.2011

Originální mašina ze Strakonických závodů ;). Na svůj věk velmi živá :)!!!

No ČZta toho zažila už hodně a musím říct, že jede pořád výborně ! Začalo to roku 1972, když se děda rozhodl pořídit si motocykl. Po různých zvážení vyhrála ČZta 175. Jezdil s ní hlavně po vesnici, takže už je poměrně opotřebená z těch výmolů. Co se týče motoru, tak ještě nebyla dělaná ani jedna generálka, motor má najeto přibližně 40 tis. km (na 17 se kousl tachometr).Bohužel se o ní děda moc nestaral, takže stav je nic moc . Chybí spousta elektriky a polovina věcí nefungovala. Máme k ní komplet doklady pouze chybí malý techničák. Asi roku 2006 jsem chodil kolem domu a zkoumal staré věci co měl děda v kůlně a na půdě, tam jsem poprvé zpatřil čztu. hned jsem běžel za otcem, jestli bysme ji nějak nezprovoznili. Nebyl ani tak proti, tak jsme na ni koukli a chyběla pouze fajfka. jenže pak nechtěla chytat, tak jsem ji roztlačili z velkeho kopce a asi po 0,5km nastartovala , ale chtěli jsme aby startovala na našlápnutí a tak jsme koukli na baterku...no ani jsme se pak nedivili, že nechtěla nastartovat, když tam byla 35 let stará baterka , tak jsme dali novou . jenže přes zimu jí nikdo nenabíjel a zase klekla , tak už jsme novou nekupovali a roztláčeli jsme ji, stejnak byla pouze na jízdy po vesnici. Letos jsem se rozhodl, že ji udělám takovou malou renovaci! Už mám koupený nový lak (červená tornádo) a ještě udělám znovu celou elektriku , až bude celá hotová, plánuji ji přihlásit do provozu a jezdit !!!

9.5.2010 - tak dneska jsem dokončil moji renovaci, není to žadná profi renovace za spousty peněz
Měl jsem během práce pár problémů, ale nic nebylo takové, aby to nešlo zpravit nebo poupravit k běžné funkci
Opravy a úpravy: Nové pístní kroužky, nová ložiska, gufera, svíčka, lak+ origo nálepky, nová komplet elektroinstalace krom baterky, kterou za nedlouho koupím taky a tachometr ze Škody 120 (sám jsem překvapen, jak přesně měří +-5 Km/h)

Musím říci, že po dokončení je znát nárůst výkonu z dřívějšího stavu a nyní je motor dokonale těsný a nepropouští ani kapičku oleje
Bohužel mám jeden takový celkem trapný problém...je ucpaný kohoutek asi rezí (profoukl jsem ho tlakovým kompresorem, ale nepomohlo to), když se jede svižným tempem a dává se Čztě celkem dost plynu, tak nestíhá kohoutek doplňovat benzín do karburátoru a proto to občas vynechává
Ale to se snad vyřeší koupí nového kohouta

Jinak spokojenost

15.5.2010 - vyřešeny nedostatky a teď se může jen jezdit , občas sice zlobí volnoběh, ale jinak super!
ČZta má suprový zátah od středních otáček a je to pocit, jak kdyby se otevřela přívěra a pak se chová, jak splašený býk

4.6.2010 - zkouška rychlosti : Byl jsem opravdu překvapen, jak rychle dokáže ČZta jet. Má obrovskej zdvih pístu a krouťák a celkem je to znát
Tam, kde jezdím s MZtkou 85-90 , tak tam jede ČZ 95 a ještě měla slabé tendence zrychlovat Prostě bomba, akorát mi odešly spojkové lamely a budu muset koupit nové šoupátko

19.6.2010 - koupeny a namontovány nové lamely a dáno nové šoupě, ale jako na potvoru se mi zohýbali řadící vidličky (nevím proč) a tím vždycky na 0,5 vteřiny vyskočí 3ka nebo 4ka , takže mi nezbývá nic jiného, než sehnat jiné nebo prodat motocykl, protože finance ubývají rychlostí světla a já nestíhám dokupovat díly

David666
David666 napsal 18.07.11 v 22:11

ahoj,super mašina davam 10 b a chtěl bych se zeptat ,pokud to neni tajemstvím, jestli by jsi mi mohl poratit ten obchod ze samolepkama,pokouším se o něco podobného akorát ve zluté,děkuju at jezdí

baruš20
baruš20 napsal 31.05.10 v 09:44

Tak na přesně taková krasavice se mnou zažila první pády slzím za deset

BadRX
BadRX napsal 04.05.10 v 13:43

Na svou zlutou Cizu stopetasedmu nikdy nezapomenu...At jezdi!

Labus
Labus napsal 13.04.10 v 22:17