Kawasaki ZX-9R Ninja (2002)

Vlastník Merick4
Vloženo 13.1.2010
Aktualizováno 5.10.2010

Krásna, silná, rýchla, veľká...ako z reklamy :) A hlavne je zelená!! A už predaná

S touto žabkou začínam tretiu sezónu, takže sa dá povedať, že sme na seba dokonale zvyknutí. Jej život u mňa začal po dovoze od talianskeho dôchodcu, ktorý s ňou hodil držku a následne ju zavrel do garáže až do predaja (verzia predávajúceho), no pri kúpe mala nabehaných 8000km, všetko okrem odratých plastov ako nové, taktiež závažíčka na kolesách ešte originál kawasaki, pneu eśte z fabriky, takže nebol dôvod neveriť. Plasty opravené, zvyšok je bez chybičky a dúfam že to tak dlho ostane, keďže tieto stroje sú povestné svojou spoľahlivosťou a výdržou, čo zohralo nemalú rolu pri rozhodovaní, akú mašinu vôbec kúpiť. Spoľahlivosťi napovedá aj aktuálnych 30tis nabehaných km, počas ktorých bol potrebný len základný servis a pravidelná kontrola potrebných vecí.
Čo človeku udrie do očí pri pohľade na devinu sú obrie proporcie po vzore niekdajších superšportov, takže človek cíti že sedí na poriadnej mašine a nie na vyziabnutej žiletke s kolenami za ušami a toto sa mi veľmi páči. Vďaka rozmerom a rozumnému posedu sa dajú ukrajovať relatívne slušné vzdialenosti a to pri zachovaní športového ducha. Čo sa týka ovládateľnosti, je to Kawa, takže ju treba do zákrut trošku tlačiť a nie je taká obratná ako iné stroje, zato stabilita je príkladná. Motoricky mi úplne vyhovuje, plynulý záťah začína na 3tis ot., od 6tis začína peklo, ktoré ukončí až obmedzovač, takže blbnutie, bezpečné predbiehanie s veľkou dávkou rezervy ale aj plynulá turistická jazda nie je problém. Motor má trošku väčši mechanický hluk, ale to je u zelených normál. Štandardné radenie so spojkou aj bez spojky ide krásne hladko, prevodovka občas trafí falošný neutrál na vyšších stupňoch, no stáva sa to výnimočne pri nedokonalom dotlačení radiačky. Posed je superšportový, ale oproti konkurencii a súčasným SS veľmi pohodlný vďaka veľkému sedadlu z ktrého nebolí zadok a riadidlám, ktoré sú na SS pomerne vysoko. Ochrana proti vetru je za veľkou kapotážou výborná, no chcelo by to vyskúšať vyššie plexi, myslím že by to bolo ešte lepšie. Plus tejto motorky je priestor pod sedlom, ktorý je fakt veľký, človek sa tam na letný výjazd pobalí tak, že nemusí so sebou ťahať bágel.
Možno pre niekoho nevýhoda, ale pre mňa plus je to, že je to starý karburátor, jednoducho servisovateľný a s báječnou spotrebou. Pri točení na Šturci spapne bez mihnutia cez 10, no pri štandardnej turistickej jazde sa dostávam na 5-6l, rekord bol 4,8l.
Kokpit je v klasickom štýle 90tych rokov, takže dva budíky (prehľadné), kontrolky, plus display kilometrov a teplota/hodiny, nič viac.
Svetlá svietia nadpriemerne a jazda v noci je pohoda ako na aute.
Čo mi na motorke neskutočne vadí je fakt, že aj keď žijeme v 21 storočí, konštruktéri zabudli na palivomer, alebo aspoň kontrolku rezervy. Namiesto toho je tu kohút pod nádržou, ktorý treba hľadať zásadne pri predbiehaní, v križovatke, alebo pri jazde do kopca :D :D Je to o hubu.
Kto chce mašinu za pár šupov ktorá ho povozí ostro, ale aj pohodlne a je mu sympatická zelená, vrelo odporúčam.

Kawanan
Kawanan napsal 06.06.13 v 01:24 10b.

pěkně napsaný-tady bych souhlasil se vsim..

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 08.02.12 v 20:14

zelena je zelena Mas tam deset bodu

Marty93
Marty93 napsal 22.06.11 v 21:22

Ta fotka jak sedíš s motorkou na silnici je superová

La_Goon
La_Goon napsal 19.06.11 v 18:51

Zelená je prostě zelená, tak co ještě dodat? Přeci 10!

smartin1
smartin1 napsal 09.04.11 v 14:06

Parádní moto parádní fotky 10b na Slovač!!!