Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník stvolinak
Vloženo 4.1.2010
Aktualizováno 4.1.2010

Podle mě nejhezčí a nejpohodlnější velké cestovní enduro.Kus pořádný mašiny.

Můj první motocykl byla jawa 250 Sport model 590.Krásná mašinka na devatenáctkách kolech,se kterou jsem od roku 1973 do roku 1982 najel asi 50000 km.Potom jsem se oženil,začal jsem opravovat barák,přišli děti a na motorku nebyl čas,tak jsem ji dal kamarádovi.V roce 1992 jsem si koupil soutěžní jawu 500.To vám byla škola.Jenom ji našlápnout,aby vám nepřerazila chodidlo,to byl kumšt.Do půl plynu jela tak normálně,ale potom se děli věci.Vždy,když jsem se byl projet na krosové trati,nebo jen tak po lese,jsem přijel mokrý,jak kdybych vylezl z rybníka.Asi po dvou letech,když jsem se řádně vyblbnul,jsem ji prodal a koupil kawasaki 650 KLR.Moc dobrá mašina.To bylo zas úplně něco jiného.Šla krásně odspodu.Tu jsem měl dvanáct roků a najezdil jsem na ni asi 70000 km.Jednou jsem měnil rozvoďák a třikrát spojku.Nikdy mě nezklamala.Fakt dobrá mašina.Jak šel čas a stárnul jsem,tak jsem se poohlížel po něčem pohodlnějším a silnějším.V roce 2006 jsem se byl podívat v jednom autobazaru,kde měli vystavené i motorky.Mimo jiné tam měli i hondu 1000 varadero.Tak jsem ji tam tak dlouho očumoval,až ke mě přišla obsluha a zeptala se,jestli se nechci projet.To se ví že jo,a bylo hotovo.Jen sehnat prachy.Zadařilo se a přes inzerát v ČMN jsem za 159000 kč koupil krásnýho Varana se 16000 najetými km a servisní knížkou.Přesně taková mašina,po jaké jsem toužil.Byla dovežena z Německa,kde na ni jezdila nějaká Gertrůda ročník 1962.Bez jediného škrábanečku,jako nová.Navíc měla padáky,já dokoupil tři originál kufry.K dnešnímu dni má najeto 37000 km,procestoval jsem s ní Rakousko,Itálii,Německo ke všeobecné spokojenosti.Je to opravdu dost pohodlný motocykl i pro spolujezdce.To může potvrdit má přítelkyně,která mi kolikrát vzadu za jízdy třeba při 130km/hod na dálnici na hodinu usne.Ještě bych chtěl poprosit někoho,kdo si na něj namontoval laďáky,jestli to má nějaký efekt.A někoho,kdo přesedl z Varana na BMW 1200 GS,jaký je to rozdíl.Dík a už aby tu bylo jaro.Zdar.

Petr_TA
Petr_TA napsal 04.01.14 v 17:32 10b.

Moooc pěknej Varan
Stejnej jak ten můj
10b

tompet
tompet napsal 03.06.12 v 23:20

parádní Varan, tahle barva mu fakt sekne, 10 bodů

Alan-2
Alan-2 napsal 28.08.10 v 11:49

Nádherný , já ti mohu porovnat pouze přestup s Africi na BMW 1150GS.
Je fakt, že jsem přestal jezdit po lese a začali jsme s manželkou více cestovat a z důvodu malého prostoru v sedle jsem Africu prodal a rozmýšlel jsem zda Varana, nebo BMW.
Jelikož mi většina radila BMW, i přesto že se mi líbí více Varadero, koupil jsem Bramboru a po Dolomitech a pár vijížděk i po poli, musím konstatovat, že nad bramborou je velký?, ze začátku jsem byl nadšený, ale nyní musím říci, že posez mi nesedí (při víšce 175cm mám moc pokrčené nohy), řazení je zoufalé, nemohu si na něj pořád zviknout ani po najetí 6500km , topkase je moc měký, jakmile na něj dám vák, přijde mě žě upadna, jelikož nemá rám, při jízdě v dešti jsem celí mokrý, to jsem na africe neznal. Jediné co oceňuji je nízké těžiště s toho důvodu perfektní ovladatelnost, sílu motoru, jede jako tank i při plné náloži a kardan, i když životnost ložiska není tak velká, jak každý říká. Je pravda, že na BMW je opravdu lený servis, to se nedá S Japoncem srovnat.

Petrzet
Petrzet napsal 09.05.10 v 15:28

Mam sice starsiho,ale taky Varanka.Paradni na cestovani.Davam za deset.

Sonyjarek
Sonyjarek napsal 25.02.10 v 07:45

No to se musí ohodnotit jedine 10b. Nadhernej stroj, slusne vymazlenej!!! Je videt ze mas velmi dobrou histrorii, jen tak dal, víc zkusenych!!!