AWO 425 (1951)

Vlastník Jilmoň
Vloženo 16.11.2009
Aktualizováno 14.3.2010

Velmi půvabná východoněmecká napodobenina BMW R24, vyráběná pod sovětským velením.

AWO jsem zakoupil 5. května 2001 od pana Kocara z Jindřichova Hradce, za 14 000 Kč. Po výměně ventilových vodítek a vyvaření hlavy byl motocykl zpojízdněn 25. 7. 2001. Na první výlet jsem vyrazil 1. ledna 2002, a to na Ledovou jízdu. Motocykl měl původní lak přestříkaný černou barvou, ponechán byl jen obtisk na nádrži. Pojízdný nebyl. Měl nekompletní karburátor, nepůvodní sedlo, světlo, chyběl tlumič výfuku. Byl nahrazen navařením trubky na výfukové koleno, proto se v ulicích při průjezdu třásla okna a hlavně vzteky sousedi Renovace začla v červnu 2002, v srpnu byl zatopen motor. Definitivně byl motocykl dokončen až 20. listopadu 2004. Od 25. listopadu stojí v Jihočeském motocyklovém muzeu. S AWem jsem se zúčastnil Sv. Jána v roce 2003 a v září téhož roku také srazu ve Strakonicích. V květnu 2005 jsem s AWem jel poprvé jako soutěžící Křivonosku. Pokud by někoho zajímala nějaká technická data tohoto motocyklu, maximální rychlost je 100 km/h, spotřeba 3,5 l/100km, výkon 12k při 5500 ot./min., obsah 247 ccm, rozvod OHV. Od svého vzoru BMW R24 se liší hlavně použitím zadního pérování, vlásenkových pružin ventilů a pohonem vačkového hřídele ozubenými koly, namísto řetězu.

pietule
pietule napsal 30.06.16 v 09:12

Pěkná renovace AWA. Právě jsem si také jednoho Tourena koupil a čeká mě renovace. Nemáš prosím navíc jeden zadní blatník? Mohu vyměnit za jiné díly na AWO

Klárka-Míra

Fusioon
Fusioon napsal 21.03.10 v 12:59

Jilmoň
Jilmoň napsal 30.11.09 v 20:32

Díky za tip, ale já si jí radši ponechám, je to přeci jen kráska... a minulý týden jsem vymontoval magnetku, dám jí posílit... takže další šance po několika letech