Blata Ultima (2009)

Vlastník -Caddy-
Vloženo 3.11.2009
Aktualizováno 3.11.2009

Prvotřídní závodní stroj se skvělým variabilním podvozkem o velmi nízké homtnosti díky použití compositních materiálů a s výkonem kolem 16-ti koní, za který by se nemusela stydět ani stopětadvacítka.

Ultimu jsem si pořídil teprve v Pátek 30.10., je to nejnovější stroj z nabídky Blanenské továrny Blata. Minibike má díky své neuvěřitelné variabilitě skvělé jízdní vlastnosti, má nastavitelný sklon přední vidlice o osm stupňů, vidlice jde o 4 stupně předkopnout a také o 4 stupně podkopnout. Má rám z chrommolybdenu a zadní vidlici z duralu, zadní vidle má 4 polohy nastavení výšky. Stupačky mají 16 poloh nastavení.
\r
V neděli jsem si jí vzal ssebou na závody do České Kamenice, které jsem chtěl jet na Elitce, ovšem po tom, co jsem projel Ultimu a zachvátil mě úžas nad skvělým podvozkem jsem se rozhodl, že druhou kategorii pojedu na Ultimě. Po chvíli jsem se s mini dokanale sžil a dojel jsem 1.. Ultima padá nádherně do zatáček a skvělé jsou i výjezdy, díky silnému motoru nezaostává ani na rovince, na závodech nebyla mini, kterou bych na rovince nedojížděl.
\r
Celkově je ultima skvěle propracovaný stroj se skvěle variabilním podvozkem, který umožňuje individuální nastavení pro daného jezdce. Dle mně Blata pedčila podvozkem Polini a co se týče motoru, tak to je vždy individuální, záleží jestli se spokojíte se sériovým motorem, který jede více než slušně, nebo honíte každý koník skrytý v motoru leštěním ojnice, kanálů, atd..

mmlmike
mmlmike napsal 07.12.11 v 10:55

Chápete někdo Blatovu cenovou politiku? Za 66000,- Kč prodává 4taktního motarda 125ccm, s homologací a komplet výbavou. A za 65000,- Kč vám prodá nejlevnější Ultimu, minibike, vzducháč 40ccm, celou v železe a plastech. Kdyby byla nejnižší Ultima za 35000,- a špičková (W50, carbon) za, řekněme, 75000,-, tak mu lidi urvou ruce. Takhle každej fotr koupí malému čínu do začátku, a když mu přestane stačit, shání něco ojetého od Blaty, tak za dvacku. Blata rejžuje akorát na náhradních dílěch (a i tam má ceny pěkně napálené) a celá minibiková scéna jde do kytek. Špičkové stroje mají staří fotři, kteří už nikam vejš nepůjdou a mladí talenti končí na nedostatku peněz. No, jdou taky fámy, že chce Blata minibajky úplně zabalit a dělat jen velké motorky...

Drtič.
Drtič. napsal 21.04.10 v 22:11

Zdar, můžu se zeptat jakou spojku jsi tam dal, když říkáš že ta blaťácká není moc dobrá? A kde jsi sehnal ten otáčkoměr s časomírou? k tomu je ještě nejaký protikus co umístíš na trať aby to měřilo ty kola? Dík jirka

jakufon
jakufon napsal 14.01.10 v 17:32

SuperSic58
SuperSic58 napsal 02.01.10 v 10:54

Bomba

-Caddy-
-Caddy- napsal 16.11.09 v 23:19

4 Roberto: Povedlo se mi jí vytočit něco málo přes 20 000, ovšem s jiným zapalováním. Jsou to maximální otáčky bez zátěže, samozřejmě, že na okruhu dosáhne maximálně tak 17 000. Zatím není zajetá a sedlal jsem ji jen jednou a tam byla bohužel krátká rovinka, takže jsem ji nestihl vytočit úplně do mrťe.