Jawa 50/21 Pionýr (1967)

Vlastník jawamaniak2
Vloženo 8.9.2009
Aktualizováno 3.7.2011

jawa 50/21 spolehliva motorka 3,5k, 65kg, 1965rok
má za sebou 1 závod kde se umístil na krásnem 2 mistě! :)

motorku jsme s tátou dali do kupy už dávno jenže kvůli času a hodně práce se dal do provozu až tento rok a můžu říct že oprava jawky byla dosti vydařená už jen par drobných uprav na zašlé barvě a je to paráda

závod na 32km do 37min má za sebou v kopcovitém terénu(na neupravených motorkách

max naměřen při závode přes 90km/h

Další závod na něm se odehrál v Kostelci n.Č.L. 3.7.2010
po +-20km na 1nim místě jsem si vydobil na něm 2min jenže škarpy jsou zrádný,
po 2 přemetech a nastavajícího zastavení o strom (jen já) jsem zjistil že stojánky na pionýry nepatřej, ihned jsem vytáhl pionýra ze škarpy nandal sedlo a rychle našlápnul (v tom našlapování mě teprv předjel ten co jel zamnou)
po +-3 km jsem opět byl na 1nim, ale zrada v karburátoru mě odstavila k vyčištění trysky a to mě stálo vítězství. Jinak nevyměnitelnej zažitk hned bych jel znova, až na ten pád :)
následky pádu: nalomení řidítka a jemně trhlí sedlo, uvolnění vejfuku (šroubek) a skoro uplně zbroušenej stojan do šipky.

Dne 11.9.2010 v kozojedech se opět odstartoval 2ročník fichtlů, kde jsem s modrákem odjel závod ale tentokrát jsem dopadl velmi dobře, konečně jsem obhajil 1ní místo. Jelo 61 strojů z toho 7 nedojelo. 32KM bez jediného ubrání dopadlo velice dobře, dojel bez jedinýho problému, jsem občas netušil jestli pod zadkem mam fichtláckej motor nebo šílenou motorovku :)))

Tak dnes je 19.4.2011 A od teď se začíná obnovovat zašlá barva a kupa odřenin po zimnim blbnutí na něm, jelikož se chystáme tady s místní bandou vyrazit na moravu(280km) a je třeba neudělat ostudu těmto malo obsahovím starým motociklům.
Poslední závadu jsem zaznamenal při zavodě v Kostelci a to že jse mi ucpala triska po pádu z 1níh místa. Doteď jsem nemusel ani šáhnout na motor a to že se k němu chovám fakt dost jako prase. Je vidět že i takto starý stroj dokáže plnit svojí praci s maximálním využitím a bez poruch každý den.
odjíždíme za cca 3týdny tak nám držte palce ať to ve zdraví přežijem a dojedem všichni bez potíží. :)

Tak opět jsem se zůčasnil závodu v Kostelci n.Č.L. dne 2.7.2011
pionýr po projížďce na Moravu a zpět při ujetí 650Km byl naprosto parádní, dojel tam i zpět bez jediného zaškobrtnutí, a hlavně s velice slušnou spotřebou benzínu, na 200km si vzal 5L.
Šáhnuto na motor bylo naposledy 3.7.010 po naštívení škarpy a následnému uvolnění rezy v nádrži a tím zacpání trysky.
Kostelec jsem tentokrát vzal dosti závodně a obstál jsem konečně 1ního místa s náskokem 5min na 2místo.
34km jsem měl za 32min což je velmi slušný čas na sérioví stroj bez jediné motorové úpravy si myslim.

Grim77_CZ
Grim77_CZ napsal 12.05.14 v 15:04 9b.

Pěkná práce

Francois
Francois napsal 25.07.10 v 00:00

Jasná věc,každý to mládí na něm prožil malinko jinak.Ale pro všechny to byla určitá zkušenost.Jinak souhlas s cenama a dostupností náhradních dílů,to je u něj snad neocenitelné.Jinak přeju ať je nadále spolehlivý jak píšeš 10b.

Adry
Adry napsal 20.09.09 v 09:14