Yamaha XJR 1300 (2004)

Vlastník Pan-Pepe
Vloženo 20.8.2009
Aktualizováno 21.10.2013

Miláček,o kterém, jsem snil nějakých deset let a splnila má očekávání do puntíku.
Krásná,velká,rychlá,pohodlná,silná,cestovní...

Motorku bych doporučil pro - všem :-)

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, topcase+boční kufry, Scottoiler eSystem, alarm

Koupě v kvěnu 2009
Nevím,co vytknout. Jsem naprosto spokojený opravdu se vším.Pořád a opakovaně jsem schopný ji obcházet a kochat se
A že na tom fouká? Proboha,vždyť je to naháč! Jestli mi to vadí,tak si musím koupit jinou a ne tam plácnout hnusnej štítek!Když chci,je rychlá.A když chci,tak si vrní kolme 3 tisíc otáček i se spolujezdcem a není potřeba podřazovat.Přidám jen plyn a letím!

jaro 2010
Máme za sebou asi 9000 km a moje pocity se nemění...vlastně když už,tak jedině k lepšímu. Pořád ji miluju! Potrzuje se mi, že na cestování je to báječný a pohodlný stroj a vůbec mě netrápí vítr - však jsem ji taky se štítkem koupil a ten hned letěl do krabice v temném koutě garáže!
Brzy po koupi jsem dolil cca 0,5L oleje téměř do plna, hladina se usadila někde nad polovinou a pak už se nehnula až do výměny.
Od výměny mám ujeto asi 1500 km a hladina pořád stejná. Spotřeba je báječná, jezdím často ve dvou, pořád s TopCasem a přes 7 litrů nejde.
Letos jsem nasadil Dunlop RoadSmart (původní obutí D252) a jsem s nimi moc spokojený. Trošku mi cvakala prdel při prvních km, protože bylo po dešti, ale držely báječne už od začátku.
Zatím poslední úpravou jsou držáky bočních kufrů Givi V35 a když nasadím i tankvak, tak s takovým úložným prostorem můžu jet kamkoliv.
Pozn.na kufry jsem použil držáky givi PLX361 určené pro model 2007 a novější-pasují parádně, jen je potřeba upravit uchycení ke stupačkám spolujezdce (flexa,svářečka)

jaro 2011
Nojo a je tu další rok.Kočka už má od koupě natočeno kousek přes 20000 km...sakra,bude z ní ojetina Ale pořád nej!
První letošní vyjížďka byla už v půlce ledna a to skoro 500 km do Londýna a zpět.Krásné počasí celý den,až večer se začala dělat kosa.
Přemýšlím,co jí tak letos dát za dárky...nosič na topcase kráse nijak nepřidá a praktičnost jí nezajímá..no,ale určitě to bude chtít udělat přední vidle,ventily-protože levý výfukový je kapánek mimo,ložiska v krku spíš preventivně.Řetěz zatím kupodivu pořád dobrej,ale asi ho udělám na podzim/v zimě.A kašlu na nýtovačku,koupím ho vcelku a při té příležitosti ložiska v kyvce.

jaro 2013
Jsem hrozně línej psát...
Brzy půjdu zase na STK (jsem v Anglii a tady se chodí každý rok) a zase se mi tam bude smát, k čemu ji vlastně mám...2011-2012 jsem najel asi 1500km a od loňska do letoška...ach jo,jen asi 500km. Tak takhle vznikají ty desetileté motorky s malým nájezdem. Ale fakt jsem neměl vůbec čas a snad to letos napravím.
Už jen těch dárků, co dostane...až mě z toho bolí kreditka
Čerstvě udělány ventilové vůle (podložky proházené, koupeno 6 nových)

, olej s filtry, přetěsněný spojkový pístek a objednána řetězovka Afam spolu se Scottoilerem eSystem (náhlý popud-nikdy mě automazač nezajímal) a nová baterka. Ten téměř nulový nájezd se na tě staré podepsal dost negativně Ještě vyčistit vidle, nový olej a hurá konečně na silnici!

Teď to tam všechno nějak nacpat

__RomFox__
__RomFox__ napsal 02.04.20 v 08:48 10b.

Ten spojkový pístek a těsnění je nešvar. Stejně časem nezbyde, než ten válec pořádně obrousit a vyhladit. Výměna těsnění to řeší jen na krátkou dobu.

Milo_CBR900RR
Milo_CBR900RR napsal 01.05.15 v 22:35

čau pěkná... chtěl jsem se zeptet na ten štítek co letěl do kouta nechtěl by jsi ho třebe prodat??

Kovi
Kovi napsal 14.12.14 v 22:31

10 bodu za ten rum !!

Frodo89
Frodo89 napsal 21.06.14 v 13:29 10b.

Pěkná vždit to je Yamaha XJR a ta jiná byt ani nemůže

-HARYS-
-HARYS- napsal 25.11.13 v 20:03 10b.

Krásná XJR 1300 !!!