Suzuki RM-Z450 (2005)

Vlastník Koprto
Vloženo 25.7.2009
Aktualizováno 30.12.2009

Masakr na dvou kolech,4 stupn.převodovka,př. tlumiče Showa,perfetkni zvuk.Už od spoda je solidně jedovatá.Výkonu je tam přebytek.Suzuki jsou prý držáky tak uvidíme.

Stroj byl kupovaný u autorizovaného prodejce(xxx) za výhodnou cenu.Ale v zanedbaném stavu.Prý ji tam dal doslova nějaký ňouma,který si koupí mašinu na kterou nemá a obrací se na tento motobazar.Na první pohled klasicka crosska,ničím nevyzařovala.Při pokusu o nastartování,se Mechanik zastavil a zvolal ja na ni skakat nebudu!Zarazilo nas to,nechce startovat,to samozřejmě prodejce neuvedl.2x ji mechanik zkusil roztlacit a nic,odjel si klidně na objed na svem choperu a nás tam nechal se svým pomocníkem,který se snažil moto rozchodit.Hodinu a půl jsme ji nakopavali různým způsobem,vyčistili svíčku,nalili novýá kvalitní benzín,prý 3 měsíce stála,to prodejce taky neuvedl.Jeli jsme pro ní dohromady 700km a chěli sme se vrátit s ní.Jela parádně.Suzy jsou porádně uřvaný :).

Prodejce uváděl že je po výměně rozvodového řetězu,pistních kroužků,tudíž jsem počital i s výmenou olejového filtu , oleje atd.Při kontrole druhý den od nákupu jsme zjistil,že místo 1,5l oleje je tam jen 0,7l , olejový filtr v totálně zmuchlaném stavu,vzduchový totálně prochcaný od ochranného oleje.Dál jsem zjistil že je prasklá guma mezi karburátorem a motorem.Nejde seřídit volnoběh tak jsem myslel že je to tím.

Další den se všechno potřebné nakoupilo , doplnilo , vyměnilo.Volnoběh stále seřídit nejde,ale jede lépe a jako drak.Nikde nic necinka nebouchá.Nikdy se nedá věřit prodejci,který před vámi nemává servisnimi papíry.

Prodejce byl rád že šla do světa byla i se slevou a stála tam dlouhou dobu, nikdo ji nedokázal nakopnout a to je odradilo .

Teď se rozebere motor a zjistíme co potřebuje nového.Přídám foto s novými polepy atd.

Moto po oprave.Nová pístní sada,těsnění,nové sací ventily+různé maličkosti.(Investice necelých 20 tisíc a stroj šlape jako hodinky).

Ukládám foto s polepy.Ohodnoťte sami.
Už neni doma,ale ve stejné garáži,teď ji sedlá kámoš...

Koprto
Koprto napsal 16.01.11 v 20:49

Me to za to stalo, ale budouci nahodni kupci to neocenili...

crasherx
crasherx napsal 02.07.10 v 01:36

Vidím, že sis s ní celkem vyhrál, tak snad to za to pak stálo!