Yamaha FZS 600 Fazer (2003)

Vlastník Edudant
Vloženo 17.5.2009
Aktualizováno 13.4.2018

Výborný stav a při koupi málo jetá. Koupeno po prvním majiteli v Itálii.

Suzuki GSX 750: Dlouhá, těžká a žravá.
Yamaha XT 600 E: I když mě to k enduru táhlo, raději jsem sáhl po silnici.
Honda CB 750: Nebyla to úplně moje revní skupina.
Yamaha TRX 850: Tenkrát jsem se bál, že je to na mě velký divoch. Dnes se tomu směju :)

První dojmy - Tahle motorka se mi vždycky líbila. Na motorce se jezdí hodně dobře. Někdy mám pocit, že sedím v gauči, i když mě někdy trápí skrčená kolena na dlouhých cestách. Dole to táhne dobře, nahoře trochu víc. V celám rozsahu otáček necítím žádné vibrace. Po devíti letech bych řekl že už jí mám v paži :)

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil snad úplně všem :D

Doplňky na motorce - Na motorku jsem dal širší řídítka, ratingové plexy, klín pod motor, reflexní proužky na kola, led zadní světlo, menší blinkry ( těmi origo bych mohl někoho zranit :D ) a mám tam ještě orientační teploměr chladící kapaliny a zásuvku 12V.

Projel jsem s ní kousek Evropy - krásné Rakouské i Slovinské Alpy, Italské Dolomiti. O Polsku se radši zmiňovat nebudu
I s plnou bagáží a manželkou mi výkon dostačoval a vždy mě překvapila milou spotřebou. Motor docela táhne od spodu a nahoře malinko líp :) Není to žádný divoch, ale v Alpských zatáčkách se ukáže jeho hravost.
Jízda je taková jistá, jako by v koleji. Motorka, byť má trubkový rám se nijak nekroutí.
Nikdy mě moc nebavili táhlé a nudné rovinky, a dálnice byla vždy jen nutné zlo. Navíc při neaktivní nekonečné jízdě rovně mě vše bolí, takže když pak konečně zajedu do Alp, úplně ožiju :)
Co se týče spolehlivosti jsem nad míru spokojen. Samozřejmě sem tam něco odejde. Navíc mě potrápilo startovací relé na Šumavě. Každý start byla taková sázka do loterie a v Itálii mě zase zradili svíčky. Ale i když jsem se na ně v podstatě vykašlal, motorka mě dovezla zpět domů. V těch 2500 - 3000km nad mořem bylo znát, že ne úplně ideálně spalují a motor se do kopce trošku zakuckával.
Poslední dobou spíš ale uvažuji o změně typu motorky. Táhne mě to k XT660X. Někdo může namítat, že je to slabé, pro začátečníky, ale já v tom vidím lehkou hravou motorku, s nekonečnými možnostmi, se kterou se vydám klidně do Dolomit.

Edudant
Edudant napsal 28.02.12 v 16:42

Ale za to je jak nová

ZdeněkS
ZdeněkS napsal 28.02.12 v 11:05

Tato motorka má přezdívku Pucér...
Ta je totiž častěji pucovaná než ježděná:)

V4L1
V4L1 napsal 08.04.10 v 12:21

Fešný Fazer ... 10b

Jones
Jones napsal 17.03.10 v 01:41

Elegantní stroj

johny5
johny5 napsal 10.02.10 v 22:12

Stejnej věk jako já, stejná mašina jako já, stejný požadavky jako já a stejný nadšení jako já... Prostě Fazer FOREVER!!!