renocar_unor

Jawa 250 Pérák (1954)

Vlastník jiri.nikl
Vloženo 5.5.2009
Aktualizováno 27.8.2009

Myslel jsem,že takové motorky už nikde nejsou,ale to jsem se šeredně spletl.Čistě náhodou jsem narazil na tohohle krasavce a nemohl jsem jinak,už ho mám v garáži.

Je to klasická půdovka,uložená doslova na půdě,oprášil jsem jí omyl,nasadil baterku,vylil starý benzin,naplnil nádrž novým a běžela na první šlápnutí.Nevycházel jsem z údivu a stále ještě nevycházím. Zajímavostí na tomhle péráčkovi je ,že má anglický štítek a je dovezený z německa,až na pár detailů vše původní a funkční.Sundám tandem,nasadím rybiny a vyměním zadní světlo.Toť zatím vše.Je to úplně parádní krasavec v původním stavu,který si rozhodně na renovaci ještě hodně dlouho počká,protože ji vůbec nepotřebuje.Jezdí super,zvuk přenádhernej no prostě nemám slov. Asi jsem měl i orgasmus když jsem ho načutnul

Mám dobré zprávy pro všechny co mají TP na zemřelého,chlapi naděje umírá poslední,právě jsem si celou anabázi prošel na vlastní kůži.Jak tedy na to,někomu můj postup třeba pomůže oživit doklady ,jako mě.

Jako úplně první věc jsem si ověřil jestli jsou vůbec mé doklady živé jako takové,ustřižený nebyly,ale neměl jsem malý TP ,jen velký,dopadlo to za 1* nic tomu nebránilo.

Jako druhé jsem letěl moto pojistit,když nic jiného budu jezdit na mrtvého a hlavně ,že to bude mít povinné ručení.

Dalším krokem jsem udělal technickou,také za 1*,nyní by to chtělo ještě nechat udělat nový malý techničák,ale to nevím jak by se na mne tvářili na městském úřadě,takže jsem to radši nezkoušel.

Našel jsem tedyvdovu po nebožtíkovi,který zemřel před 20 lety,naštěstí babička žila a byla velice ochotná a moc ráda mi pomohla. Poprosil jsem jí aby došla za notářem a otevřela znovu dědické řízení,že se objevil motocykl po manželovi ,o kterém nevěděla a že by ho chtěla nechat na sebe napsat.Tak to také udělala a nebyl to žádný problém.Vypadalo to,že to je na dobré cestě.Věřte nebo nevěřte,ale do týdne měla doma dopis ze soudu ,že tomu nic nebrání a že se stává majitelkou tohoto stroje !!! To je k nevíře,že v čechách takhle něco může fungovat.Nyní bylo ještě potřeba potvrdit nabytí právní moci na soudu.To bylo další příjemné překvapení,protože jsem tam s tím mohl zajít již já sám a nemusela se tam babička zase drkotat do města pro nějaké potvrzení.Pouze se ještě čekalo o jeden den navíc,jelikož tam neměli na soudě všechny potvrzené doručenky od všech pozůstalých,kterých se to týkalo.

Pak jsem zašel na technickou a poprosil je aby mi na protokol napsali,že ta technická byla provedena pro mou maličkost.

A hurá na úřad to přepsat.Babička mi podepsala,žádosti a plnou moc,poněvadž se to muselo napsat nejdříve na ní a pak na mne,ale to už byla muška jenom zlatá,opět nikam k žádnému přepisu nemusela.

Nyní jsem šťastným majitelem dokladů na jawa pérák z roku 1949.Největší sranda byla při přepisu,paní za okýnkem trošku nechápala,obzvláště když uviděla ten velký techničák,velice zachovalý amísto bolševického lva z hvězdou na obálce krásný originál lvíček.Jen ten první majitel se mi moc nepovedl )) i když má to svoje kouzlo a to dost velké,patří to k té době.Byl jím Okresní výbor svazu pro spolupráci s armádou Nový Bor )) Tímto jsem tedy 3. a šťastný majitel.Dokonce ,a na to jsem obzvláště pyšný mi zůstala stará dobrá SPZ,hurrrááá.Obávám se ,že s tím bilboardem,co teď dávají i na veterány by mi to proti větru ani nejelo

Jinak povinné ručení na tento stroj u ČPP pouhých 98,- kč ročně,žůžo že jo

MaxMI16
MaxMI16 napsal 11.03.14 v 19:14 10b.

Není o čem diskutovat.

MaxMI16
MaxMI16 napsal 11.03.14 v 19:13

Obdobnou anabázy s doklady jsem si taky užil i když jsem zvolil malinko jinou metodu - nicméně dúležitý je výsledek a to pro mě je další super stroj zpět na silnici. Jak tu psali ostatní netřeba renovovat neboť se zachoval dost dobrém stavu. Doufám že dorazíš na třetí ročník pérák srazu do vizovic zvcc.unas.cz kde to bylo munulý rok super a letos jedu zase. Jasných 10b.

mišička87
mišička87 napsal 18.01.14 v 17:26

Musím dát deset, protože mám vývozního do francie

Milan1963
Milan1963 napsal 20.11.13 v 11:25 10b.

Krasavec, jen jezdi !

podzemák
podzemák napsal 05.03.13 v 20:17 10b.

Netřeba renovovat, moooc hezké