Honda NTV 650 Revere (1991)

Vlastník Enre
Vloženo 25.4.2009
Aktualizováno 6.11.2011

Dnes již téměř veterán,ale stále spolehlivě slouží .

Mám ji asi tak 7 let a zatím nikdy nezklamala, ani jediná porucha. Kromě běžných spotřebních věcí (olej,filtry,gumy,kapaliny) nevyžaduje zádnou údržbu. Motor je véčko známé z modelů Transalp a Deauville (možná i Africa Twin)kde se s malými vylepšeními osazuje dodnes, což svědčí o tom,že se skutečně povedl. Bezúdržbový kardan způsobuje trochu tvrdší přenos síly než je tomu u řetězu (a zřejmě i urychluje sjíždění zadní gumy) ,ale výhody zcela jednoznačně převažují. Koupil jsem ji dost otlučenou,bylo skutečně vidět že nezahálela v garáži,navíc ji některý z přechozích majitelů nejspíš někde položil .

Motorku bych nedoporučoval úplnému začátečníkovi, véčkový motor ve spojení s kardanem může být docela zrádný na horším povrchu. Naopak bych tento typ doporučil pro mototuristiku (myslím že za tu cenu nic lepšího není) , rozhodně to není závoďák, naopak charakter motoru je ideální pro kochání se krajinou .

nekarlos
nekarlos napsal 13.03.13 v 18:15 10b.

MagorkaJuniorka
MagorkaJuniorka napsal 02.01.10 v 16:14

I když Hondy moc nemusím ,tohle je fakt kráska... Dávám 10 bodů

Enre
Enre napsal 16.07.09 v 22:18

Škoda jen, že má hodně vzadu a nahoře stupačky. To mi kazí radost z cestování (nebo jsem moc vyrostl ), každou chvíli je potřeba narovnat kolena. Nemáte někdo zkušenost s přídavným plexi? Namontoval jsem a stale bojuju s hlukem.

p.epanica
p.epanica napsal 15.07.09 v 00:05

Zdar, trošku musím nesouhlasit s tak zvaným tvrdším převodem než řetěz a sjížděním zadní gumy. Měl jsem 450 s řetězem a o dost lehčí než NTV a stejný model gumy mi vydržel tak či tak něco k 10 tis.km. žádný výrazný rozdíl tam nebyl.
Ale jinek plně souhlasím blbuvzdorný stroj bez nároku se slušnou spotřebou a příjemnými jizdními vlastnostmi na cestování.

Adry
Adry napsal 08.07.09 v 18:48