Yamaha XJR 1200 (1998)

Vlastník keegan
Vloženo 15.4.2009
Aktualizováno 23.7.2012

Je to SP verze, dovezená z DE ve velmi dobrém stavu, ideální cesťák i motorka do města, váha 250 kg není při jízdě vůbec znát :)

Zatím jsem s ní moc nenajezdil, spíš vychytávám drobný nedostatky, chci namontovat tlumič řízení, široká řidítka tak uvidíme,co to provede s jízdními vlastnostmi :) neskutečně pohodlná včetně jízdy ve dvou, pouze mám trošku obavy,že mě to sežere,ale není to plechovka,tak to nemá cenu řešit...

tak po sezoně v sedle XJR musím říct,že jsem spokojený,najel jsem něco přes 3000km a bez jediné závady.v průběhu sezony jsem dal tvrdší přední pružiny a tlumič řízení,což dost přidalo na jistotě jízdy. Přes zimu jí čeká seřízení karburátorů a ventilů, mám už pro ní braking přední kotouče a třmeny z R1, laďáky - replika originálu. Po těchto úpravách nechci nic měnit. Co se jízdních vlastností týká, motor - bez chyby, pouze mi vadí kroutící se rám, zvlášť pokud jedu ve dvou, ale dá se na to zvyknout. Je to fakt příjemný cesťák. Spotřeba není tak strašná,jak se o XJR trdí, jezdím něco přes 7 litrů a to jí nijak nešetřím.
Co mě dost udivuje, je to,že ta motorka budí velkou pozornost, lidi si jí všimnou spíš ,než nějaký R1 nebo hayabusy. Holt je to ještě pořádnej kus starý poctivý techniky. Není to sice žádnej sporťák, nemá na to podvozek ani výkon,ale neměnil bych jí ani za nic. Snad jen za nějakou novější. Už se těším,až zas na jaře vyjedu :)

duben 2010
první vyjížďka s úpravami. Laďáky od creptus jsou tak akorát, nízké otáčky příjemně zvýrazní, při podřazení pěkně zabublají,ale na vysoké otáčky je to vcelku nepatrný rozdíl,za což jsem rád, přeci jen ,nerad bych bolení hlavy po delší cestě. Nejvíce mě ale potěšily brzy, třměny z R1 jsou fakt znát, na takovýho mastodonta to fakt brzdí a kotouče od braking vypadají moooc pěkně. Dokonce i jízda ve dvou je mnohem příjemnější, díky tomu, že brzdy jsou o tolik lepší. Už se těším na nadcházející sezonu...prvních 300 km po úpravách bylo prostě super.

tak po mnoha spokojených letech s XJR byl čas jít dál,ale zůstal jsem věrný značce, jen se posunul trošku jinam přišel splněný sen MT-01

Rič.
Rič. napsal 01.06.12 v 14:27

zdar chlapi,taky jí mám,bydlím 12 km od Jihlavy tak se rád přidám na to kafčo

JirkaXJR1200
JirkaXJR1200 napsal 12.09.10 v 16:09

Mám ji taky a to, že se za ní ohlédnou chodci pořád, je daný tím, že je to prostě už z dálky pořádnej kus krásnýho železa. Poctivá motorka. 10b, jo mimochodem, do Jihlavy to mám z Třebíče asi za 20 minut, tak mužem někdy dát kafčo a slintat nad těma svejma nádherama kdyžtak se ozvi

majkys
majkys napsal 21.04.09 v 18:29

Nesežere, budeš ji milovat A nech ji v originále, tyhle motky se neupravujou, má super vizáž i tak Ahoj Majk

rozawaran
rozawaran napsal 15.04.09 v 18:40