ČZ 175/477 (1978)

Vlastník KennyL
Vloženo 25.3.2009
Aktualizováno 26.11.2017

Super stroj, hodně jsem s ním zažil a ještě zažiju

Motorka koupena od J.Ř.

První dojmy - bylo mně 17, když mi kamarád tenhle typ ČZ půjčil, nechápal jsem, kde se v tak starý motorce bere tolik energie, od určitých otáček to rvalo ruce :-D Chvíli poté jsem si motorku pořídil.

Motorku bych doporučil pro - pro někoho, kdo se chce naučit jezdit než sedne na velkou mašinu nebo pro nadšence pro který je tahle motorka srdcovka, já prošel oběma fázema

V 18-ti to pro mě byla úžasná motorka, po přechodu z fichtla obrovský rozdíl. Mám ji už od roku 2002, ale od roku 2006 toho moc nenajezdila. Proběhla GO motoru včetně 4. výbrusu, po kterým celkem frčí i ve dvou. Po několika letech samozřejmě nároky rostly, začala mně vadit hlavně pomalá cestovní rychlost. Sice má maximálku 110, ale ty vibrace... ideální tak 70 Km/h - na větší přejezdy to není. Dneska mám na cestování jiný stroj a ČZ si držím jako srdcovku.
Nějakej šikula předemnou chtěl z Čízy udělat napodobeninu Jawy 350/640, zezačátku jsem byl nadšenej, že mám "třiapůlu". Postupem času jsem dospěl k tomu, že nejvíc týhle motorce sluší původní stav a že pro to začnu něco dělat. Je to ale víc práce, než jsem čekal, hodně věcí chybí a nebo je jinak, včetně menšího zásahu do rámu. Takže pomalu nakupuju nový nebo jetý díly a dávám do kupy.

czm175
czm175 napsal 21.06.11 v 23:08

Zdar tuto mašinu máš po mým kámošovi kterej ju prodal cca před deseti rokama někomu na vysočinu, v tp jsou jeho iniciály J.Ř. Tenkrát jsme tento typ měli u nás všichni borci a hodně jsme na tom jezdily.

Vojcek.
Vojcek. napsal 03.04.09 v 00:10

Fakt supr motorka.Měl jsem podobnou a na tokovou tu klidnější jízdu je fakt ideální 10b