renocar_unor

Ducati Monster 900 (i.e.) (2002)

Vlastník Rado_
Vloženo 14.3.2009
Aktualizováno 19.4.2020

K uniformnímu, i když skvělému Japonci jsem chtěl nekonformního Evropana. Tohle je přesně to, kam jsem se po létech na rychlých strojích chtěl dostat a je otázkou, zdali se k řadovému Japončíkovi někdy vůbec vrátím

První dojmy - Padla hned do ruky, láska na první pohled...

Motor je podle mě jeden z nejlepších, který v Monsterovi může být. Papírové hodnoty výkonu neřeším, pocitově je to naprostý ideál. Táhne to brutálně odspoda a dá se na tom v zalehnutí jet i přes 200. Do zatáček se Monstřík sklápí sám, chvíli mi trvalo, než jsem si zvykl na poměrně jedovaté brzdy Brembo. Mám za sebou výlet na Krym a zpět napříč celou Ukrajinou a mám jasno v tom, že motorku na cestování nepotřebuji, neboť ji už mám. Tvrdost podvozku mi nevadila ani na rozbitých ukrajinských cestách. Spotřeba při ustálené rychlosti 120km/h je pod 5 litrů, když jsem to včera řezal po dálnici Ostrava - Brno (pod 160 to nešlo) tak o 6 litrech si na dálnici mohl nechat zdát i Kocour. S laďáky LeoVince (homologační vložky jsem nechal, ven šly jen ty sítka na konci výfuku u svodu) je sound příjemně hutný, ale neunavující. Tuhle motorku si nechám hodně dlouho, nejen proto že se mi z ní stále sypou šroubky (zvuk suché spojky podle mých spolucestujících na UA) a furt jich tam je tolik, že motorka drží pokupě

Beda46
Beda46 napsal 10.02.16 v 18:22 10b.

Pěknej Monstr Radku.Já se na dvouventilu nikdy nesvezl.Tak až se někdy potkáme vyměním na 20min za 749 ať zavzpomínáš.. 10b Moc pěkná motorka..

Vikyns
Vikyns napsal 07.02.15 v 20:10 10b.

stráťa
stráťa napsal 21.03.14 v 16:20 9b.

Pěkná příšerka.
Jenom jedna připomínka k popisu. Podle fotek tam radiální brzdy opravdu nemáš, pumpa i třmeny jsou klasický axiální.

Luc_22
Luc_22 napsal 13.06.13 v 12:17 10b.

Super popis, memohu nic jiného než souhlasit. Výborná volba. Hodně šťastných km!!

Hery22
Hery22 napsal 17.02.13 v 14:55 10b.

monster jako cestovatelský stroj, tak to musím dát 10b