Honda CB 750 (2000)

Vlastník jaroleks
Vloženo 27.7.2008
Aktualizováno 14.8.2016

Oproti originálu je trochu poštelovaná ku obrazu mému.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes (Bylany) - Vynikající. S motorkou nebyl jediný problém, navíc u nich servisuji.

První dojmy - První velká motorka a tak trochu srdcová záležitost. plusy: nadčasový retro design, nezáludné chování, spolehlivost minusy: měkký podvozek, slabší brdzdy, výkon

Motorku bych doporučil pro - Pro mě ;c)

Doplňky na motorce - Kompletní úprava podsedlovky, nové sedlo, clip on řidítka, pancéřové hadice, kompletní výfukový systém, přepákování, přední blatník, boční kryty, Dynojet Stage I a K&N, nový lak, miniblinkry

S předstihem jsem si letos naježil nerezové svody 4in1 a nyní nezbývá, než vymyslet vhodnou koncovku ;c)

V plánu jsou nové brýle a větrný štítek ve stylu Norton Domiracer.
Pak už bude mít dušička pokoj ;c)

Popravdě nebylo moc motorek, ze kterých jsem vybíral. SevenFifty se mi líbila už od dob, kdy jsem "týral" Mustanga a tak jsem si po více než 10 letech tento klukovský sen splnil. Za sedm let s CBčkem jsem prožil úžasný zážitky, procestoval půlku Evropy a poznal hromadu skvělých lidí.

Projezdili jsem s ní Německý, Rakouský, Švýcarský a Italský Alpy, Toskánsko, Slovinsko Španělsko, Francii. Nikdy mě nechala v úzkých tak doufám, že ji to vydrží ;c)

Ani ne po roce jsem se začal pouštět do drobných úprav. Cestování je sice fajn, ale pořád mě lákala i trochu sportovnější jízda.

Supersport mě netáhnul a tak jsem hledal cestičku, jak CBčko poupravit. Začal jsem s tím nejjednodušším: brzdy, dynojet, otevřený filtr a výfuky, hustší olej do vidlí nové sedlo.

Po těchto úpravách jsem si dal na nějaký čas pokoj, ale postupem času jsem toužil posouvat úpravy dál.

Všechny dosavadní úpravy umožňovaly návrat do originálního stavu a další úpravy jednoduše znamenaly trvalé následky... Nakonec jsem si uvědomil, že CBčko z ruky nikdy nedám a pustím se do toho. Moje ruce jsou obě levý a tak jsem se rozhodl svěřit úpravy Zbyňkovi Kloboučníkovi, který posloužil jako nástroj zhmotnění mých snů.

Úpravy na Cafe Racer - fáze 1
Můj první požadavek spočíval v lehké úpravě podsedlové části se zachováním původního sedla a instalací Clip-On řidítek. Se Zbyňkem jsme diskutovali různé varianty:

Nakonec vyhrála varianta číslo 2:

Byl jsem nadšen

a vyrazil poznávat další kouty Evropy

A pak přišla zima a bilancování...

Úpravy na Cafe Racer - fáze 2
Uvědomil jsem si, že úpravy budou třeba radikálnější a tak jsem znovu kontaktoval Zbyňka Kloboučníka. Proběhla další vlna diskuzí a návrhů:

Padlo rozhodnutí a začalo se nanovo. Jako první přišla na řadu výroba předního blantníku a sedla:

Protože jsem se rozhodl pro zachování airboxu, bylo potřeba vymyslet nové kryty.

...a pak už se to začlo rýsovat ;c)

Z výsledku jsem byl nadšen:

Přes vánoce jsem se pustil do renovace laděných svodů o které se předchozí majitel moc nestaral:
PŘED:

PO:

Novou trumpetu vyrobil na zakázku Vláďa Kopánek ze Sharon Exhaust.

Kapitolu výfuk tak považuji za uzavřenou.

Poslední část, na kterou se hodlám zaměřit, je uspořádání budíků a spínací skříňky a vyfrézování nových brýlí. Pak už snad bude mít dušička pokoj ;c)

Taliján
Taliján napsal 28.07.19 v 22:46 10b.

Pekna stavba. Brylema to nekonci, upravy budou pokracovat, to mi ver

ducati80
ducati80 napsal 17.06.18 v 13:10

moc pěkná úprava v klasickém stylu

Janpol
Janpol napsal 03.07.17 v 08:46

Tak ať úřední šiml moc neřehtá a projdeš bez ztráty květinky

jaroleks
jaroleks napsal 14.06.17 v 09:46

STK mě čeká teď v létě. Nechávám dělat pár úprav, abych vyhověl legislativě, které se týkají primárně SPZ.

Janpol
Janpol napsal 13.06.17 v 10:58 10b.

Pěkná, moc pěkná Byl jsi už na STK?