Honda CB 1000R (2008)

Vlastník Zarada
Vloženo 11.5.2008
Aktualizováno 13.10.2009

Silná, klidná, lehce ovlatelná a skvěle akcelerující motorka.
Můžu všem příznivcům „naked-biků“ jen doporučit.

Asi po dvou měsících trápení a docela "nudných projížďkách, sice se vzhledově krásným chopperem Black Widow 750, jsem dospěl k závěru, že asi ještě přece jen do starého železa nepatřím. Tohle trápení, mě dohnalo zaslat nezávaznou poptávku prodejnám Honda o novou motku CB 1000R. Avšak jedné se už odolat nedalo. A to nabídce majitele firmy Motomo Honda Břeclav. Příznivá cena již nedovolila dál nad ničím přemýšlet a tím se mi poštěstilo stát se majitel tak skvělého a úplně nového stroje. Rád bych mu i touto cestou chtěl ještě jednou poděkovat. Příznivcům značky Honda, kteří zavítají do Břeclavi, můžu návštěvu Motoma jen doporučit.

Po Cebéčku jsem skrytě toužil hned od chvíle po uveřejnění jeho prvních fotografií a nenápadně po něm pokukoval. Splněný sen vystřídal nudu a trápení, které jsem při vyjížďce s chopperem pociťoval a najednou se vše změnilo v nepředstavitelnou radost plnou adrenalinu.

Ihned po ujetí prvních několika málo kilometrů a tak zvaném "oťukávání", jsem mohl s klidným svědomím prohlásit, že jsem se nemýlil a že nás čeká skvělá sezona, na kterou se velice těším, tak jako se těší všichni přátelé jedné stopy. Motka je lehce ovladatelná a ve všech směrech poslouchá na slovíčko. Lehce se zapomene, že vlastně krotíte "litra" se 125 koni. V celém spektru otáček a v podstatě na jakýkoliv zařazený rychlostní stupeň, je možné pociťovat tah motoru. Díky plně nastavitelnému odpružení předních vidlic a zadního tlumiče, spolu s výkonnými brzdami předních i zadních kotoučů, tvoří motorku s velice stabilním podvozkem, který dokonale "vychytává" tak časté nerovnosti našich silnic. Dravý vzhled ve všech směrech spolu s letmo zavěšeným zadním kolem dává vyniknout k nebi obrácenému výfuku z kterého se po nastartování line dunivý zvuk, který jako by vyzýval k jízdě. Jako by z něj šla slova: "Na co ještě čekáš, tak nasedni a jeď".

Ruku na srdce, kdo z vás by odolal ……

FZ1-tona
FZ1-tona napsal 05.01.18 v 23:02 10b.

Zdravím.Vím o čem píšeš,užívám si podobně.Hodně km v roce 2018

Ales600
Ales600 napsal 29.11.10 v 22:57

krásná moc jí to sluší ať slouží a 10b je jasných

Spuna
Spuna napsal 01.03.10 v 16:28

Tohodle dravce bych si chtel v 21 pořídit. Je to fakt paradni stroj, patří ti 10b

DonyR1
DonyR1 napsal 31.01.10 v 12:31

jojo Tenhle model je mooc krásnej at to jezdí

ZephyreX
ZephyreX napsal 12.01.10 v 20:14

cbéčko máš krásný, dávám X ale jen proto, že je alespoň nazelenalá