Suzuki DL 650 V-Strom (2008)

Vlastník Felotron
Vloženo 1.4.2008
Aktualizováno 13.7.2019

Paradni stroj, o kterem jsem snil

Motorka koupena od Suzuki Prerov (pozdeji Sedrik moto a ted - Cooker byl moc fajn a poradil super hadry :)

Kawasaki Versys 650 ABS: Design
BMW R 1200 GS Adventure: Cena
Moto Guzzi Stelvio 1200 NTX: Cena

První dojmy - Za dva tydny ma najeto 2000km a to jeste stihlo i snezit ;-)

Motorku bych doporučil pro - Tenhle kus nedoporucuju nikomu!!! JE moje, TAK nesahat!!! Jinak dobra volba ;-)

Doplňky na motorce - 3x kufr Givi, vyhrivany hefty, turisticky plexi, padaky, dekl pod motor (lezi v garazi), zasuvka 12V, gipro

Moje zkusenosti s moto se rovnaji mladi a najetym kilometrum myho Stromka - takze skoro nic, ale ucim se...

Je pohodlna, lehce se ridi - takove mam pocity, ale neni s cim srovnat.

Za ty 2000km jsem zadnou zavadu nenasel, jen me otravuje rezonujici padaci ram givi, ale to se vyresi dotazenim jednoho sroubu (pripadne pridanim gumove podlozky v miste, kde se ty dve pulky spojuji a maji mezi sebou takovy kovovy krouzek)

5.5.2008 - Stromek uz ma skoro 8000km

nove poznatky: Je to super stroj a vypada to, ze jsem pri vyberu neudelal chybu. Pridal jsem mu do vybavy ukazatel zarazeny rychlosti a to pro letosek bude vsecko, protoze me benzin nejak vycerpava

26.5.2008 - Masinka me uz odnesla 10000km daleko. Stale krasa bezchybna Sem tam mam pocit, ze to ABS do toho jeste hrabnout nemuselo... ale zas jindy jsem moooc rad, ze tam je ;)

26.8.2008 - pres 17000 km - spokojenost :) Jedinym sramem na krase je poskozeni laku asi od kaminku ;-( ...prvni skrabanec nejvic boli AAU

12.4.2009 - najeto cca 23000km v zime si moc dlouho nepostala (nejdyl asi mesic) a uz ma i po garancce po 24000km. Tu jsem delal predcasne, kvuli prasklymu guferu na leve savli... a prece ji nebudu davat do servisu kazdej druhej tyden ;)

26.5.2009 - pres 25000km nachystana na tydenni dovolenou... uz se moc tesime... oba ;)

Kdyz se vratime zivi a zdravi, dostane nove pneu.

Zjistil jsem, ze tenhle bagrik se obstojne udrzi i na okruhu v konkurenci nahacu :P

16.6.2009 - skoro 30000, gumy uz jsou KO, stejne tak brzdovy oblozeni. Dovolena dopadla super a muj stromecek na mokru a ve snehu ukazal, ze je to skutecne Alpenkönig :D

28.8.2009 - Po letni odmlce se opet dostavam do provozu. Pocitadlo dneska asi prekroci 32000km. Masinka ma nove pneu Michelin Anakee2, ktere jsou vyrazne horsi nez predchozi Pirelli Scorpion MT 90 S/T. Masina "plave" a vzorek rychle ubyva. Nove brzdove oblozeni Brembo se zda byt lepsi nez puvodni z prvovyroby. Po vymene retezovky se mi zda, ze ta masina jede o neco lip. Ale to bude mozna jen pocit...

28.11.2009 - Dneska krystalky tachometru zacaly ukazovat hodnotu zacinajici cisly 3 a 4. Jeste se letos mozna (ale moc tomu neverim) priblizim ke 35000km, ale to uz bude spise ukol pro rok 2010. Masinka zatim stale slouzi k me maximalni spokojenosti. Uz jsem ji zacal rozebirat a cistit. No... Zase je krasne spinava! Je to masina, co jezdi! A ne nejaky nalesteny "chlubitko" :D

15.3.2010 - Prave dnes je to 2 roky, cojsem se stal majitelem ono krasneho stroje. Ceka nas treti sezona, kterou jsme jiz zahajili. Na tachometru je cca 34500km. At uz je teplo a at si muzem spolu zase uzivat :)

25.4.2010 - Konecne mi zacala sezona :) za 4 dny 1500km . Tak to ma byt! Tachometr uz prekrocil hodnotu 36000km, takze me opet ceka servis. Jinak stroj prezil zimu bez problemu a jezdi stale hezky.

6.5.2010 - Suzuki day - Skola bezpecne jizdy + volne jizdy na okruhu. Ubrousena leva stupacka tak, ze zmizel policajt, levej policajt ma cca 3mm, obrousen hlavni stojan a trochu boty (holt se uz je nebylo kam dat). Bohuzel jsem zjistil, ze mi predni brzdovy desticky vydrzely jen 6000km, coz je dost divny... Nastesti mi v Humoto v Brne pomohli a cca za 2 hodinky jsem byl zpatky na okruhu a mohl likvidovat pneumatiky ;) Super zazitek, kterej se mi na dlouho vryje do pameti :) masinka ted ma necelych 37000km

3.6.2010 - Stromecek uz ma pres 38000km a zna jen cesty v desti. Zvlada to dobre a dneska si systemem ABS vyslouzil me velke podekovani. Holt jsem uplne nejlip nepobral znacky kolem cesty a mel jsem pocit, ze jsem na hlavni. Ovsem omyl... Byl jsem na vedlejsi a na vode vcas pred krizovatkou zastavil s pulzujici packou predni brzdy.
Jaky to asi je, jezdit na suchu?

28.6.2010 - 40750km... Je to porad super ;)

7.7.2010 - 41750km Nejak to pribylo a za chvilu zas servis

11.7.2010 - 42000km, servis probehne v garazi v patek - uz se tesim :) V sobotu me ceka vyjizdka na kamosovu svatbu, takze Stromecka po nekolika tisicich km zase umyju... a pekne se asi nadru, protoze je chudak obalenej muchma, komarama, vosama a cert vi cim jeste :D

6.9.2010 - 44500km letos uz tech kilometru asi moc nepribude... Ale snad pristi rok toho najezdime vic ;)

23.1.2013 - delsi doba byla bez zaznamu - 2011 jsem najel tak 5000km a ted mam masinka necelych 60000km. Stoji rozebrana v garazi a ceka na servis. Asi uz pristi vikend se v ni zacnu opet vrtat, abychom stastne vyjeli vstric prvnim krasnym dnum stastneho roku 2013
PS: Vsem preju stastnou, krasnou a dlouhou sezonu bez jakychkoliv neprijemnosti

kveten 2013 - 62000km, nova spojka, vsechny kapaliny, po ctvrte motoskola v Brne. Starne holka, ale porad se mame radi.

srpen 2013 - 65500km po dovolene pro zmenu v Alpach...

14.2. 2014 - tacho: 68000 km. Dnes jsme zahajili sezonu krasnyma 50-ti km

1.9.2014 - dneska, konecne, ma Stromek najeto 70000. Stalo se tak za absolutne hnusneho pocasi v St. Pölten. Uz je v garazi a ceka na dalsi kilometry. Letos jich moc nebylo, tak snad pristi rok...

Jo a kazdopadne je to slusna porce kilometru

2.11.2014 - 71239km - motocykl ulozen k zimni udrzbe, spanku a cerpani novych sil. Letos jsme moc nenajezdili, ale kazda projizdka byla krasna.

13.11.2014 - zimni spanek trval 11 dni krasnych 170km s kamosem a jeho "novym" Varaderem
jo a jen pro poradek - JA TU MOTORKU MILUJU!!!

25.11.2014 - pro letosek opravdu konec - je kosa, zazimovano. 71393km najeto... takze letos slabych 3400km. Ostuda, ale zas je to vyzva na pristi sezonu

10.4.2015 - 71900km - sezona zahajena krasnymi 600km, nove pneu Michelin Pilot Road 4 Trail, zadni desticky, vsecky kapaliny, olejovej filtr... A ted by to zas mohlo jezdit bez vetsich investic

25.12.2015 - 77329km - letos uz nepridam... Byla to krasna sezona, ac jsem chtel najet alespon 10000km. Navstivil jsem nekolikrat morodrom Brno, projel se zelenym srdcem rakouska, zavital na V-Strom academy. Co vic si prat? Treba novou spojku :)

25.2.2016 - 77370km - Sezona zahajena 41km, prosli jsme STK se s lehkou zavadou (prosla lekarnicka), vymena oleje a filtru. Jeste mam nachystany svicky a zkontroluju vzduchovy filtr... Presel jsem na olej od Castrolu, protoze je o pulku levnejsi nez Motorex.

20.5.02016 - 79000km pneu MIchelin Pilot Road 4 TRAIL jsou sice supr, ale vydrzely jen cca 7000km. Proti predchozim pseudooendurogumam je to o 5000km mene. Takze pristi sadu zkusim neco jineho. Zatim hledam...
EDIT > Vzdycky jsem gumy menil az ve stavu "stred po smrti" po dalsich 500km vzorek beze zmeny. Takze bych nerad hanil pryze, ktere jsou OK. Dam vedet, az dojedou na smrt...

Léto 2016 - 82000km, opet jsem obul Anakee2, nove svicky, krasný výlet do Alp-Nockalmstrasse

16.10.2016 - 83060km. Oficialni ukonceni sezony. Bylo to fajn

Brezen 2017 - nova spojka, olej+filtr

31.3.2017 - prvni letosni vylet, cca 310 km... Je to krasny

14.6.2017 - 84700km - komplet desticky a retezovka. Ta motorka jede jak z praku

15.6.2017 - 85200km - uzil jsem si se Stromeckem Slovakia ring. At zijou okruhari.cz !!!

19.5.2018 - 89000km - po lonskem SVK Ringu par vyletu... Dneska po navratu z prace vymena oleje. Letosni plany? Loziska, umyti, gumy a cert vi, co se povede. Letos mam zatim cca 900km a zitra vezmu zenu po nekolika letech na vylet

JO A JESTE NECO: STROMEK UZ OSLAVIL 10 LET PROVOZU! <3

29.5.2018 - 90600 - Nove gumy Michelin Road 5 Trail - doporucuju vsem. Zatim bez zkusenosti na vode... Ale necekam zradu

12.7.2019 - cca 93451 km - zdechlo ABS. teda už dřív, ale nebyl čas... V nedeli jedu s okruhari.cz na Brnodrom a uz bylo nutný to vyřešit. Pomohli mi tady: http://www.kmmotoservis.cz/
kdo potřebuje servis v Kroměříži, tak můžu jen doporučit! je super potkat milé inteligentní lidi a vyřešit problém

Beny73
Beny73 napsal 12.11.19 v 13:43 10b.

Ahoj,
uvažuji o koupi V-Stroma cca 2008-2009 ale potřebuji jej protáhnout dveřním otvorem 80 cm, řídítka 84 cm vybalancuju, ale potřeboval bych změřit šířku těla motorky. Prosím, prosím...

Felotron
Felotron napsal 12.07.19 v 21:19

tak to je dobrá náhoda

mitic
mitic napsal 16.06.19 v 15:13 10b.

to je nahoda , ja kupoval toho intrudra co stoji v prerovskem obchode za vstromem..viz foto.. ,
v strom supr , taky spokejenost

MichalKimlo
MichalKimlo napsal 04.09.17 v 10:55 10b.

super dennik

Felotron
Felotron napsal 15.06.17 v 08:01

Ten denik hlavne pouzivam jako prehled servisu ;)