Honda VFR 750 (1997)

Vlastník Skalda
Vloženo 31.1.2008
Aktualizováno 21.3.2013

zakoupena na podzim 2007 v Rakvicich u Breclavi. Jedna se o ceneny model "posledni karburatory" (nasledovala verze 800FI). Jako optional vybaveni pri nakupu byl nabizen wingrack a 3 krabice, od nichz jsem za +10k puvodnimu majiteli rovnez odpomohl...

Motorka koupena od desperado (Rakvice)

Honda CBR 1100XX Blackbird: důvod neuveden
Kawasaki ZX-9R Ninja: důvod neuveden

První dojmy - N/A

Je to velmi spolehlivy stroj s kultivovanym chodem a krasnym zvukem (V4 s pohonem rozvodu ozubenymi koly). Navzdory svemu veku a najezdu zere pouze benzin a gumy, a ackoliv nekdy mivam pocit, ze by tato motorka snesla i systematicky hrube zachazeni, dopravam ji poctivou udrzbu (kterou si provadim vetsinou sam). Za dobrou peci a pravidelne garazovani v teple se mi bohate oplaci zatim zcela bezproblemovym provozem.

I predchozi majitele (puvodne dovoz z D) byli nastesti peclivi (leckde nachazim stopy po grafitove i medene vazeline atd.), ale presto jsem behem prvnich sezon dokoupil nekolik chybejicich drobnosti (klipy kapotaze, sroubky, vnitrni plasty palubky, apod.) pro uvedeni stroje do co nejvice originalniho stavu. Kapoty jsou prestrikane nekterym z predchozich majitelu na velmi elegantni tmave cervenou metalyzu. Neoriginalni jsou jeste osazene gripy (Harris + zavazicka), plexi a pochopitelne regulator (Vape). Za zminku stoji jeste puvodni japonska zarovka H4 (kupodivu v potkavacim "oku" - na VFR sviti jen vlevo).

K puvodni konfiguraci motocyklu jsem dodal padaci protektory (hribky) od RDmoto, iridiove svicky (NGK), K&N filtr vzduchu, bile reflexni pruhy na kola, cervena zrcatka. Jako chladivo pouzivam Fridex G48/G++, u oleju preferuji znacky Mobil, Motul, Shell. Predni vidlici jsem pri vymene simerinku v kluzacich naplnil o neco viskoznejsim olejem Midland HiVis light 5W20. Jako obuti tou dobou pouzivam Bridgestone Battlax BT021 (vpredu i vzadu) k plne spokojenosti. Dlouhodoba prumerna spotreba benzinu mi vychazi na ~ 6.1 l/100km, o neco vice pokud jezdim sam (jedna motorka). Rekord najezdu mezi tankovanimi mam 410 km (21 l nadrz) se spotrebou 3.8 l/100km na rezervu

trigr
trigr napsal 21.03.13 v 22:25 10b.

MOC hezká. Jen jsem do dnešních dnů s estetického hlediska nepochopil umístění výfuku. Škoda ten letmáč vůbec nevyniká a spousta lidí se diví, když se o tom pak dozví. Ale zřejmě je to nutné...nejsem konstruktér. Ať ti slouží. Je to motka, která mě vždycky lákala, ale někdy to halt prostě nevyjde.

DASOU
DASOU napsal 14.09.11 v 16:04

Boze ta je vonava! Jasnych 10b!

Grinch
Grinch napsal 19.04.11 v 18:24