Jawa 250 Pérák (1949)

Vlastník Milan1963
Vloženo 25.12.2007
Aktualizováno 29.8.2022

Vloženo: 11.03.2018, Uskutečněno: 10.03.2018, Stav tachometru: 285 km, Zhlédnuto: 23x

V těchto dnech je to 37 let od doby, kdy jsem od 1. majitele přivezl domů Jawu 250. Tehdy tak trochu nechtěně - péráky nikdo nechtěl a dávaly se za láhev dobrého alkoholu, takže cca 40 .- korun...no vzal jsem ho - jaký paradox proti dnešku.
Po celou dobu motorka jezdila a jezdila, se mnou dost přes 100 000 kilometrů. A obešla se bez velké údržby, měnily se jen spotřební věci - dvě přední pneu Barum ( výdrž jedné přes 50 tisíc km ! ) , řetězy, jiný karburátor atd. Poslední roky už jsem na pérákovi skoro nejezdil , vloni asi 500 km za rok. Tak jsem si řekl - za ty služby zasloužíš repasi. Ne renovaci !
Sám na to nemám ani čas, ani podmínky, motorku jsem tedy svěřil kamarádovi. Přes zimu udělal vše, co bylo třeba. Elektriku, ložiska, částečně motor, přetěsnění a tak dále.
Včera jsem pro péráka jel. Cesta 200 km, část po dálnici. Motorka jede parádně, vše drží, nic nemlátí, prostě technika je na 100 %. V zhled zůstal původní, včetně laku a zbytků chromu , tak co si přát ? Snad jen aby pérák vydržel další tisíce kilometrů.

Olísko (4) napsal 12.03.2018 v 05:34

Kire640 (21) napsal 11.03.2018 v 18:23

Paráda. Milane, ať jezdí péráček i nadále :)

• Výletní den s pérákem

Neděle, hezké počasí a já jsem v 15 hodin přijel z práce. Do večera času dost. Rozhodl jsem se tedy, že si dopřeju kratší výlet na motorce. Včera jsem navštívil motomuseum v Přerově nad Labem a tak snad pod dojmem starýc

Vloženo: 14.04.2024
    Uskutečněno: 14.04.2024
  • Nečekaný výlet

Uklízel jsem dnes ve stodole, kde garážuju auta i motorky. Venku bylo relativně teplo, takže jsem mimo jiné dal ven péráka a zkusil po asi tříměsíčním stání nastartovat. Chytl na druhé šlápnutí. Nedalo mi to , oblékl js

Vloženo: 29.12.2023
    Uskutečněno: 29.12.2023
  • Pérák v Polici

Od 7. dubna stála Jawa 250 pérák ve stodole. Bez hnutí. Minulý týden jsem zjistil, že dobrý známý pořádá v Polici, což je obec na pomezí Třebíčska a Znojemska sraz veteránů. A protože vím, že hlavní duše setkání je motor

Typ: Sraz
    Vloženo: 01.07.2023