Aprilia Tuono 1000R (2007)

Vlastník Ironhead
Vloženo 3.9.2007
Aktualizováno 17.3.2014

2014
Už říká pane někomu jinému. Novému majiteli přeji, aby mu dělala hodně radosti a sloužila stejně věrně jako mě.

První dojmy - Padla motorka hned do ruky? Ano, hned do obou. :-)

Rok 2007

Další info: Arrow laďaky, vyšší plexi a padáky. Po Dunlopech 208RR jsem přezul na Pirelli diablo corsa III a je to znatelny rozdil k lepšímu. Jinak už mám na ni najeto přes 5000 km a naprosta spokojenost.

Roky 2008 a 2009

Najeto cca 14500 km, jedinou závadou byla tekoucí spojka u valečku, po vyměně tesnění bez problemu. Namontováné nějaké karbonové díly , KN filtr, o zub menší kolečko vepředu. Další vylepšení co motka dostala je krásný přepačko které by mělo vyřešit problem se zadní brzdou.

Rok 2010

Už máme najeto 19000 km, všechno funguje tak jak má a Tuňaček mě pořád baví. Přišel čas na novou řetězovku a svičky. Po kladný referenci od pana Q jsem se rozhodl přezout z Pirellek až je dojezdim (mimochodem už je to třetí sada a byl jsem s nima velice spokojený) na Dunlop Sportsmart-Sportmax. Jsem zvědavý na ten "zázrak"

Rok 2011

K dnešnímu dni 23.06.2011 na tachometru je teměř 25000km.
Teď mi ji kámoš přivezl ze servisu, kde byla na kontrolu a seřizení ventilů.

Přes zimu jsem nechal u pana Kopala (DS Sport) nalakovat kola na červeno. Dlouho jsem váhal, jestli to udělat nebo ne. Zda do černa nebo risknout tu divočejší červenou? Nutno říct, že od samého začatku co jsem si Tuňaka koupil mi ty modrý kola prostě k němu neseděly... Každopádně s výsledkem jsem spokojený a libí se mi to.
K vánocům dostála motorečka Gi Pro ukazatel zařazené rychlosi a na jaře jšte blinkry od Rizomy.

Jo a ještě ke gumicím – doteď na nich mám nalítáno 5650 km a pořád jsou úplně v pohodě – masa dost :) Takže moooc dobrá volba, thanx to mr. Obi :)))

Rok 2012

Na tacho už je 30 000 km takže jsem motorce dopřál vyčištění a výměnu oleje v přední vidlici v A Spiritu.
V zimě namontováné nastavitelné lámací páčky V-Trec Vario, na jaře jako každý rok výměna oleje a filtru, čištění a ošetření KN filtru. Před měsícem přišel čas koupit novou baterku. Ta původní sloužila 5 let!!!
Dunlop Sportsmart-Sportmax = jasná volba výdrž 7500 až 8000 km!
K dnešnímu dni je to už pátý rok co tu motorku vlastním a všechno pořád funguje tak jak má, neuvěřitelné kdo by to od Italky asi tak čekal, že jo?
Tuňák mě pořád baví.

Rok 2013

Už se z nás začíná stávat taková nerozlučná dvojka. Jsme spolu už sedmý rok!
Na konci sezony je na počítadle něco málo přes 36000 km. Poslední dva roky jsem toho moc nenajezdil. Cca 2500 a 3500 km. Není čas ...
Jinak v tomto roce se žádný velký upgrade nekonal. Pouze karbonové držáčky nádobek spojky a brzdy. Jo a ještě karbonové kryty kyvky. (Na jedný straně za stupačkou byl 2 cm škrábaneček na neviditelném místě,který nebyl ani znatelný,ale mě neskutečně sral. )

Qbi-C napsal 04.03.12 v 20:25

uz se tesim, az pro letosek zase vytvorime nejaky spolecny foto - tentokrat i s pimpikem!

_Tomo_
_Tomo_ napsal 24.06.11 v 10:43

Je to krasavica, 10b :) A pekne fotky, hezky sis ji vymazlil

Qbi-C napsal 24.06.11 v 09:55

konecne poradny fotky

Ironhead
Ironhead napsal 31.01.11 v 17:33

Qbi-C napsal 11.08.10 v 09:35

p.s.: a je to samozrejme mrdka, nigdy bych si takovejhle bycykl neporidil, to je ti doufam jasny