Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník luketrebic
Vloženo 23.5.2018
Aktualizováno 25.11.2019

Po předchozí Yamaze MT-03, což byla super motorka, jsem chtěl něco pohodlnějšího a cestovnějšího Nakonec zvítězil Versys 650.

Suzuki DL 650 V-Strom: důvod neuveden

První dojmy - Motorka se řídí sama. Do zatáček padá bez většího přemlouvání. Zátah motoru je lineární. Není to žádný závodník (ale to nikdo ani neočekává), jízda je ale až překvapivě pohodlná a zábavná.

Motorku bych doporučil pro - Moto bych doporučil komukoliv, kdo se chce v pohodě vozit kam ho jen napadne. Na cestování v jednom i ve dvou. Na dojíždění do práce i na projížďky kolem komína.

Doplňky na motorce - - vyhřívané hefty
- 12V zásuvka vyvedená do top case
- 12V zásuvka na palubce
- stupačky SW - motech
- botička na stojánek

Najeto pouze pár km. Od prodejce domů (skoro celou cestu na mokru a po dálnici :-/). Pár krátkých vyjížděk. Ale můžu říct, že motorka je příjemně ovladatelná, do zatáček se nenechá přemlouvat. Manipulace na místě bez problémů. Po nastavení větrného štítku a deflektoru dokonce ani moc nefouká na motorku příjde pár drobností, aby byla dle představ. Postupně (snad) budu doplňovat...

Edit po sezóně 2018:

Najel jsem cca 10tis km. Ve Slovinsku, na Slovensku, Rakousko a hlavně ČR. Jezdilo se ve dvou s přítelkyní i sólo.
Přítelkyně si neztěžovala na nepohodlí ani po cca 500km. To stejné já, mám 180cm vyžší plexi s deflektorem, takže si nemůžu ztěžovat na foukání ani nějaké turbulence. Ergonomie se mi zdá poměrně v pořádku - až na sériová zrcátka, která jsou úplně k ničemu . Když se jezdí za deště, tak všechna voda z nádrže a z plastů okolo nádrže ztéká přímo do rozkroku aspoň nikdo nepozná, že jsem nezastavoval na čůrání

Motor se chová poměrně kultivovaně, jen při cca 4500 - 5000 ot/min jsou citelné vybrace do stupaček - to se podstatně zlepšilo po montáži stupaček SW - Motech. Pod 2,5tis otáček to nemá smysl ani skoušet a nahoře už to taky síly na rozdávání nemá. Ideál je se držet cca od 3tis do 9tis otáček, kdy v horní polovině pěkně táhne. Dál nemá smysl motor točit - tam už výkon nenajdeme.

Co se týče podvozku, tak ten je velice pohodlný a pěkně bere nerovnosti a zvládne i lehčí terén - louka, pole, polní cesty atd bez problémů, samozřejmě to není žádný HC enduro. Limitující jsou především pneumatiky a 17" přední kolo. Ovšem nepředpokládám, že by Verse někdo využíval jako enduro motorku. Tou opravdu není. Je to cestovní stroj s možností vyjet i mimo silnici, ale nečekejte zázraky Co bych viděl jako malý mínus je přední blatník. Při jízdě v dešti jde hodně vody na chladič a při zastavení motorky jsem na Italských hranicích měl nahnáno z toho, že jsem moto uvařil nebo že teče chladič - určitě doporučuji udělat prodloužení předního blatníku. Já se zatím chystám. Zadní blatník na kole chybí úplně a pokud člověk jede v nějakým bordelu, tak má spolujezdec zacákanou prdelku a záda

Další o co bych se rád podělil jsou brzdy a systém ABS. Brzdy jsou dostatečné i na svižnější jízdu v jednom. Ve dvou jsem si párkrát říkal, že to není žádná hitparáda a musel jsem si šlápnout i na zadní brzdu - ale opravdu jen vyjímečně. Při kochací jízdě ve dvou jsou brzdy OK. Při jízdě ve Slovinsku mi brzdy vadly a kousaly se - to bych dal za vinu brzdovým deskám, které jsem po Slovinsku měnil a už nebyly ve formě. ABS - nelíbí se mi vždycky se leknu, když mi ABS zabere. Minimálně jedou si ale myslím, že mi ABS zachránilo krk na křižovatce.

Zvuk motorky - mám nasazenej laďák. Zvuk bych hodnotil jako průměrný. Ale už jsem asi vyrostl z toho, že motorka musí být slyšet přes půl okresu. Takže za mě je zvuk v pohodě

Zatím jsem neřešil žádný problém nebo poruchu. Jen standartní servis.

Servis moto:
2018 - motorový olej + filtr, přední brzdové desky
2019 před sezónou - motorový olej + filtr, vzduchový filtr, svíčky, brzdovka

luketrebic
luketrebic napsal 24.05.18 v 10:02

Nee, sorry...můj je ten stříbrnej... Ten druhej ja Slama zatím jsem se nedostal k tomu udělat nějakou fotku

Herejk
Herejk napsal 23.05.18 v 17:16 10b.

A to máš dva Versysy? ...