Triumph Tiger 800 XC (2017)

Vlastník Celaskon
Vloženo 16.5.2018
Aktualizováno 13.9.2021

Pohodová motorka na běžné ježdění, vhodná i na delší výlety cestou-necestou.

Motorka koupena od FIRMA:Triumph Praha (Praha 4-Modřany)

Honda CRF1000L Africa Twin: Honda je těžší, negativní ohlasy na spolehlivost mě nahlodaly a vedly k rozhodnutí koupit Triumph

První dojmy - Skvěle nastavený podvozek který i díky 21 palcovému přednímu kolu žehlí české silnice, motoricky tak akorát pro svižnou jízdu. Bzučivý zvuk motoru je výraznější než na minulém Triumphu 1050 Sport, tak jsem objednal laďák který to snad překryje. Originál výfuk je moc utlumený, slyšet je až ve vyšších otáčkách.

Motorku bych doporučil pro - Dle mého názoru vcelku univerzální moto s dostatečným výkonem pro jednoho jezdce. Pokud se navolí režim sport tak i srovnatelné s výkonějším strojem.

Doplňky na motorce - Zatím jsem řešil jen praktické položky, t.j. rozšíření bočního stojánku

prodloužení a vyvýšení předního blatníku

a v případě pádu vhodnější sklopnou řadičku

Motorku jsem koupil před 2 měsíci, zatím jsem najel 1500km.

Moje zkušenosti jsou zatím pozitivní, chválím odpružení, výkon motoru a ovladatelnost. Jedinou výtku mám ke konstrukci hlavního stojanu, postavit motorku
na hlavák vyžaduje nadlidské úsilí. Zřejmě počítali s vyšší hmotností uživatele...
Na léto plánuji navštívit vojenské cesty na Italsko-francouzském pomezí, jsem zvědavý jak si tiger povede.

Milan1963
Milan1963 napsal 17.05.18 v 10:48 10b.

Pěkný a osvědčený. S tím hlavním stojanem to asi výrobci dělají schválně, mojí Jawu postavit na hlavní je taky dřina...at' ti Triumph dělá radost.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.05.18 v 22:12 10b.