Honda XL 1000V Varadero (2007)

Vlastník OndřejHrubý
Vloženo 2.5.2018
Aktualizováno 2.5.2018

Motorku jsem si vyhlédl tady na bazaru a hned mi bylo jasný že bude stát u mě v garáži. Krom nosiče topcasu sice úplný holátko ale to nevadilo. Navíc do začátku luxusní nájezd jen 27000km. Další byl fakt že byla v celkově parádním stavu a za pěknej peníz.

Motorka koupena od FIRMA:MK MOTO (Prostějov) - Prodejce ochotný, parádní domluva co řekl platilo prostě naprostá spokojenost. Doporučuju.

Suzuki DL 1000 V-Strom: proč jsem ji nevzal? Varadero je prostě Varadero... Stromek je pěkná mašina ale kamarád co ho měl doporučil jednoznačně Varana a navíc když k tomu přidám fakt že Varan byla láska už roky takže nebylo nad čím uvažovat. Navíc a co se mi hodně líbí Je Varan

První dojmy - První dojmy, No, u prodejce sem na to sedl a moje první slova byly co to je těžkou mrchu... ale jakmile se rozjede z těžké mrchy je stala elegantní, leč ostře vypadající, krásně ovladatelná dáma :) Co dodat prostě na první jízdu nikdy nezapomenu bylo to něco úžasnýho.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je pro každýho kdo chce jezdit, jezdit a zase jezdit. Je to polykač kilometrů kterej udělá ve všech ohledech radost. Asi bych ale doporučit být hřmotnější postavy kvůli váze ale je to o zvyku. rozhodně si ju chce osedět vyzkoušet a kdo ju udrží při prvním sednutí a svezení má vyhráno.

Doplňky na motorce - doplňky takže 3x kufry, horní Kappa 53L, bočáky Givi tuším každej po 33L. Samožřejmostí jsou padáky. Zásuvka 12V a držák na mobil.

Proč jsem si ji vybral? Hlavně asi pro to, že je to kus mašiny která se nelekne toho když má naranu vyjezdit nádrž. Je to stroj se kterým cesta ubíhá tak jako nikdy pohodlnej posez, k tomu přidáme fakt že sedíš pěkně vysoko čili přehled o provozu zaručen. Další nepřekonatelná výhoda je to že ať fučí jak fučí tak člověk je schovanej sice varan je kus masa takže když do něj foukne z boku je to poznat ale dá se to v klidu ustát, Samozřejmě v garáži mi stojí i proto že to je mašina která se nesteká když člověk jede jen kolem komína a nebo se zapomene a vytáhne to na douhej výlet klidně i s nocováním prostě dovolená má díky Varanovi jasnou podobu.
Toliko k tomu proč právě tento stroj.

Co do zkušeností tak od 7. března kdy jsem si na magistrátu vyzvedl papíry a espézetku (byl to dovoz z Itálie) máme spolu nelítaných zhruba 4500km takže zvyknout jsme si pomalu na sebe zvykli, ale delší výlet s nocovačkama nás teprve čeká.
Každopádně se ten nájezd pokusím rozdělit do etap a popsat tu zvykací kůru. :)

Prvních 1000Km
prvních 1000Km bylo opravdu o tom že jsem zjišťoval zkoušel testoval a Varan trpělivě naslouchal a tak nějak jsme pomalu k sobě našli cestu. Překvapilo mě jak krásně se vodí do zatáček prostě na to jak je velká a člověk by řekl neohrabaná tak opak je pravdou. Během této etapy jsem si i okusil co to je když mě zastihne déšť. Z předchozí mašiny jsem si zvykl že po příjezdu domů se jde tak jak seš oblečenej do sprchy a tam se vyslíkáš a ždímeš... no a tady se projevil další klad Varana. mohutná kapotáž se postarala o suchý dojezd, prostě paráda.

po 2000Km
Už člověk věděl pomalu co a jak takže spíš se pilovala elegance zastavování na benzínkách a křižovatkách protože když člověk zastaví tak holt se váha projeví.
Ale i to se postupně povedlo odbourat a celkově po dovršení 200Km mi bylo doporučeno abych té motorce dal aspoň jeden den v týdnu pokoj a šel dělat něco jiného. (neposlechl jsem...) :)

Po 3000Km
Už jsem si i otestoval zvedání mazlika ze země naštěstí se vše událo jen v garáži takže poškozeno nebylo nic a já si mohl vyzkoušet co to je zvedat tu váhu zpět na kola kam patří. Dalo to zabrat ale jak člověk chytne grif je to pohoda.
Během polykání dalších Km se mi stalo to co je u Varana velký "nebezpečí" nečumíš na hodinky a náhle se setmí... Ovšem to že se o Varaderu říká že svítí jak steklá, byla holá pravda takže dojezd domů za tmy naprostej luxus. Měl sem cukání jet ještě někam na benzínku na kafe. :)
Jízda už je vyložená pohodička a boj s váhou při stání je taky ten tam.

Po 4500Km
To už jsou zkušenosti se kterýma píšu toten článek. Samozřejmě pokušení bylo velký a tak mám za sebou i pád dálničních jízd ale to je ze zvědavosti jak se mašina chová při vyšších rychlostech. A i ty jí náramně svědčí prostě cesťák jak se patří.

Zatím toho víc napsat nemůžu další slohovka přijde po dovolené na kterou se už teď těším.

BIKERLUKY
BIKERLUKY napsal 24.08.18 v 14:41 10b.

Ahoj mám to samý už třetí rok a nemohu si nani zvyknout,ten dvou val a váha ale jinak super stroj,parádně si to napsal tak mnoho šťastných km.

3nečák
3nečák napsal 07.05.18 v 08:57 10b.

teda tobe ty kilometry naskakuji jinak nadherny kousek

5157
5157 napsal 06.05.18 v 09:12 10b.

Jojo krásný kousek, taky jsem ho měl a naprostá spokojenost, teď mám crosstourera. Ať ti to jezdí jasných 10b

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 04.05.18 v 23:41 10b.

Pavel888
Pavel888 napsal 04.05.18 v 20:22 10b.

Super popis zkušeností.
Zas mě to viklá jednou doma Varana zaparkovat . Přeju ti hodně km kolama dolů .