Piaggio X9 (2002)

Vlastník tangista
Vloženo 26.4.2018
Aktualizováno 8.6.2021

Perfektní stroj do města, ale i na delší cestování. Pohodlný, dobrá spotřeba a bezporuchovost.

Mimochodem, kdyby to někoho zajímalo tak tachometr na mém stroji se blíží k 70.000km a naprosto bez problémů a jakýchkoliv oprav!

První dojmy - Skutr mi padl do ruky hned po prvních pěti kilometrech :) Hned jsem se s ním sžil. Cesta domů byla po dálnici z Brna do Olomouce. Musel jsem hned vyměnit gumy, které byly po smrti a přinesly mi i jednu horkou chvilku v zatáčce, když se mi v náklonu rozkmitaly řidítka a začal jsem poskakovat ( a to doslova) ke svodidlům. Jinak super dojmy :-)

Motorku bych doporučil pro - klidně všem :-) Jen už to není obyč. padesátka, tak je na to potřeba myslet a jezdit s rozumem. :-)

Vybral jsem si jej jako přibližovadlo do města. Najeto mám už za rok co jej vlastním cca 8tis km. Napřed jsem s ním jezdil jen okolo komína a max do 50km od komína :) Ale nakonec to dopadlo tak, že na něm klidně vyrazím na 400km výlet jen tak. Je naprosto nezáludný, rychlý a výkonný s hodně dobrou spotřebou (3-4L) podle stylu jízdy. Maximálku má dle tachometru 180km/h, ale ve zkutečnosti to bude tak cca 170km/h Nicméně na trhání takových rekordů to není pohodová jízda po dálnici je cca 120-140km/h.
Krásně se dá pokládat do zatáček, ale musí se mu pomoci řidítky... bohužel už hodně brzy se potká stojan s asfaltem.
Vzhledově je dle mého názoru na svůj věk docela povedený, hlavně teda ze předu.
Cestování je příjemné i s batůžkem :) není ani poznat že by tam byl.

dva zápory bych měl a to, za 1. baterka a její přístup k ní, kdy musím odmontovat plotnu a pak zadní dekl abych se k ní dostal a za 2. hmotnost, protože postavit jej na hlavní stojan chce trochu cviku, ale sundat jej, tak na to je zapotřebí hodně síly.

Milan1963
Milan1963 napsal 27.04.18 v 12:15 10b.