Kawasaki W 800 (2012)

Vlastník Rinoloire
Vloženo 16.4.2018
Aktualizováno 27.7.2021

Kawasaki W800. Stroj který mi doslova vyrazil dech a vykouzlil ten pitomý úsměv.

Motorka koupena od janpp (Litvínov-Horní Litvínov) - Mohu jedině doporučit. Rychlé a ochotné jednání.

Triumph Bonneville T100: Vždy jsem měl slabost pro Triumphy ale na živo mi tam něco chybělo co nedokáži popsat. Prostě jsme si nesedli.
Triumph Thruxton 900: Motorka krásná. Na mě malinko těžší. Váží sice asi jen o 15 kilo více než ta moje ale těžiště u Thruxtona je podstatně víše.

První dojmy - Moje první projížďka byla po velice nejistá. Ne díky stroji ale mým obavám. Neseděl jsem v sedle 15 let... Dubnový večer. Vytlačil jsem motorku z garáže až za první roh aby jsem neprobudil ženu. Nastartuji a slyším tlumené dunění, nasednu a pomalu vyrazím. Krásně reaguje na plyn, spojka zabírá hned ale já ji jak vůl promačkávám až na hefty. Po pár kilometrech už mám jen ten připitomělej úsměv na tváři a radost jakou jsem naposled měl ani nevím kdy. Jediné co co jsem měl cestou chuť rozkousat jsou originální zrcátka. Sice jsem mohl krásně obdivovat jak mám krásná ramena, ale ani traktor by jsem za sebou neviděl.

Motorku bych doporučil pro - Kdokoli s nižší postavou a rozumem v hlavě.

Doplňky na motorce - Výfuky Remus. Tento týden půjdou ještě nová zrcátka do řídítek protože přes aktuální lízátka nic nevidím.

Rozhodoval jsem se několik týdnů jakou motorku pořídit. Bylo mi jasné že chci nějakou klasiku. Jsem docela magor na zpracování dílů. Nemám rád plasty na motorce a co je kovové je dobré. Kawasaki W800 mě překvapila. Zpracování je opravdu unikátní a je vidět že jim záleželo na tom co půjde do světa. Krásné retro budíky, kovové blatníky i nádržka na brzdovku. Drátěná kola, to je kapitola sama pro sebe. Miluji je.
Jsem nižší postavy, něco mezi trpaslíkem z pána prstenů a sudem piva i tak pohodlně dosáhnu na zem. Pokud někdo sháníte nízkou motorku tak se na tuhle podívejte. Těžiště má nízko a tak se velice dobře ovládá a je stabilní. Rád by jsem napsal že je vhodná pro začátečníky ale je to hodně v uvozovkách. Pokud bez rozmyslu vezmete za plyn tak kopne jak valach. Pokud chcete jezdit na pohodu, zatáčky, kochačka krajinou je to stroj pro vás. Ve městě se je obratná a ostudu vám neudělá.
Jízda je pohodlná, sedlo vám umožní zvolit si jízdní polohu která vám bude vyhovovat. Drobné nerovnosti vyžehlí dobře a u klasické české díry v silnici se člověk bez problémů přizvedne a jde to jak samo. Motor krásně přede. Překvapil mě velkou brzdnou silou pokud není pod plynem, na to si ale rychle zvykám. Výkonu má člověk dostatek. Na chvíli se zasním a rychlost vyletí nad chtěné meze jak nic. Výfuk od Rámusu mi dělá extra radost. Původní výfuky na Kawách W800 jsou jak tlumiče nájemného vraha. Přišlo mi že není nic slyšet proto když jsem zjistit že tahle je má vyměněné byl to bod navíc. Krásně spokojeně bublá tak akorát aby se o mě vědělo že jsem na silnici ale nebudil jsem celý blok když jedu okolo.
Mám najeto jen pár desítek kilometrů ale opravdu jsem si tenhle stroj zamiloval. Odpouští mi moje začátečnické chyby a já jsem jí za to vděčný.

Jenda1319
Jenda1319 napsal 29.07.20 v 19:13 10b.

Tak tuhle má můj kamarád a tedy: když bych si já koupil kawu, tak asi jediuně tuhle - vše je tam jak má být, žádný plast, poctivá práce... No ale holt mě učarovali ty "italky"... Přeji hodně pohodových kilometrů

lipinator
lipinator napsal 17.05.19 v 08:09

Vypadá parádně. Prostě klasika. 9b.

lekvii
lekvii napsal 21.12.18 v 20:11 9b.

ot810
ot810 napsal 23.04.18 v 19:58 10b.

Ahoj. Přeju hodně spokojenejch kilometrů. Měl jsem ji taky a je to tak jak píšeš jen pro dva je trochu maláa to byl důvod proč jsem ji prodal. A jinak na zrcátka jsem namontoval rozšíření a anti vybrační mezikusy a byl pokoj ,uplně se zklidnili.

stařík62
stařík62 napsal 20.04.18 v 10:48 10b.

Já taky závidím.