Yuki TR 125 (2008)

Vlastník AlexDolin
Vloženo 14.4.2018
Aktualizováno 14.4.2018

Super pomer cena/kvalita. Do moto treba investovať pár € a povozeníčko bude super a hlavne skoro zadarmo.

KTM EXC 125: Niesu € a chcel som 4takt nech sa na tom dá prejsť dlhšia vzdialenosť. a na yuki som začínal a bol som spokojný

První dojmy - Na tejto motorke som začínal takže prvé dojmy boli že to ke silné atd. Ale keď ju bol tatko vyskúšať vravel že to je nejaké slabé.

Motorku bych doporučil pro - Hlavne začiatočníkom

Doplňky na motorce - Primárna rozeta, Kit 150

Na yuki som sedel prvý krát v 14 ako na svojej prvej motorke a na začiatok mi úplne postačujúca. Keď som sa ju konečne naučil ovládať tak sa začali objavovať prvé komplikácie.
Začalo to tým že som sa nemohol otočiť na ulici kvôli malému rajdu. Potom zom zažil môj prvý pád keď som sa rozhodol vydriapať na prvý veľký kopec, vyšiel som do polky ale jednoducho motorka prestala vládať a už nebolo čo podradiť.
Začal som cúvať a položil som na pravú stranu kde sa mi vyhrnula nohavica a výfuk sa mi priložil rovno na nohu.
Po všetkom tomto som začal googliť ako zvýšiť výkon motorky.
Najlacnejší "tuning" bolo vymeniť primárnu rozetu z 15z na 13z.
Po výmene motorka a hodne ožila a konečne som mohol chodiť kde sa mo chcelo bez nejakých vážnejších problémov.
Po nejakej dobe som začal spoznávať chalanov z vedľajšej dediny ktorý jazdia na crosách a pomali som sa ku nim začal pridávať. Nahodil som aj nové gumy mitas-c02.
Na motorke bolo všetko v poho ale nestíhal som za chalanmi na hondách cr 250.
Bol som vo výhode jedine kvôli tomu že s c02 som vyšiel skoro všetko v nízkych otáčkach čo chalani museli driapať vo vysokých otáčkach kvôli tomu že dvojtakt ide hore v otáčkach.
A bola tam ešte jedna výhoda a to bola spotreba.
Ta motorka nič nežrala. Keď chalani kontrolovali benzín na crkach tak kukli a že polka minuta a ja pozrem a skoro nič neubudlo 😂.
Po asi roku som ju predal kvôli tomu že mi prestávala výkonovo stačiť a presadlal som na ktm 250exc ktorú mi po pár mesiacoch ukradli. Potom som kúpil hondu xl 600 ale prišiel čas kúpiť konečne niečo na papieroch.
Nedávno som si kúpil zase yuki 125 tr s kitom 150ccm.
Myslím že to motorke pridalo hodne výkonu narozdiel od 125.
Takže keď sa bude niekdo pítať že akú motorku na začiatok tak mu určite poviem yuki.
A k opravám.. na motorke som nemal žiadne vážne problémy jedine čo tak bola spojka už dosť zodratá a pri prvej výmene oleja som olej vypustil zlým otvorom a vypadol mi valček ktorý drží zaradený N takže som s tým mal problém. Dal som si ten válček vysústružit a celá oprava ma stála 20€.
To je všetko k mojím yukinám a na fotkách červená yuki je moja prvá a Biela moja druhá.

lukass01
lukass01 napsal 12.04.21 v 14:36

Ahoj, nemáš fotku toho valčeka? Bývalý majiteľ mi spomínal že mu tam čosi vypadlo ale nevedel čo tak nemám tušenia odkiaľ a čo mu to vypadlo.

nodys
nodys napsal 04.03.21 v 19:02 5b.

Zdar ten kit na 150 ccm bych udělal jak diky

Asso2
Asso2 napsal 08.09.19 v 21:22 10b.

Speedy-Bikes
Speedy-Bikes napsal 16.04.18 v 15:34 10b.

je to super motorka